OTURMAYA GELMEDİM, HİZMETE GELDİM

OTURMAYA GELMEDİM, HİZMETE GELDİM
03 Ekim 2015, Cumartesi - 21:05

 

Çayırova Belediyesi Ekim Ayı İlk Meclisi Yoğun Bir Tempoda Gerçekleşti.

 DEMİRCİ, DERE YATAĞINDAKİ EVLER İSTİMLAK EDİLECEK

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci dere kenarında, yürüyüş yolu civarındaki evlerin bedelleriyle birlikte tamamen istimlak edileceğini dile getirdi. Aşık Mahsuni Şerif Parkı’ndaki ağaçlandırmanın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle ağaçlandırılması da karar altına alındı. Öte yandan Güzeltepe Bilgi Evi’nin adı Türkan Göktürk olarak değiştirilecek. Başkan Demirci, bilgi evine 500 milyon TL tutarında destekte bulunan Türkan Göktürk’ün bu desteği bilgi evine adının verilmesiyle yapıldığını belirtip, “Geçen dönemin meselesi ancak protokolde yer almasına rağmen bilgi evine Türkan Göktürk’ün isminin verilmesi atlanmış diyerek. Biz protokolü maddesini yerine getirmiş olacağız” dedi.

CHP HALİS KOÇ, BELEDİYE İŞCİLERİN HAKKI VERİLDİMİ

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Halis Koç, Meclis’te gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alarak belediyenin bir süre önce 25 çalışanın işine son verdiğini hatırlattı ve sırasıyla, “Çıkartılanlara daha önce bilgi verildi mi, “Nezaketen Belediye Meclisi bilgilendirilmesi gerekmez miydi, “Çıkartılanların kıdem ve ihbar tazminatı ödendi mi?”, “Bu arkadaşlar hangi kriterlere göre çıkartıldı, “Çıkartılan işçilerin yerine yenisi alınacak mı?” sorularını yöneltti.

DEMİRCİ, ÇIKAN İŞCİLERİN HAKLARI VERİLDİ

Başkan Demirci, Halis Koç’un sorularını kısmen yanıtlarken, “İşten çıkartılanların 16’sının emekliliği gelmişti. Çıkartmaları teşvik etmek için ikişer maaş ödemede de bulunduk. Belediyeden ihtiyacın 100 üzerinde personel var. Belediyemize gelen parayla işçilere ödenen arasında uçurum var. Bir çalışan için devletten ortalama 700 TL gelirken biz 2 bin 250 TL ödüyoruz! Çıkartmalar kesinlikle siyasi değil, çıkışlar sürecektir. Çıkartılan işçilere hakları peşin peşin ödeniyor” diye konuştu. 

DEMİRCİ, FATİH CADDESİ NEFES ALIYOR

Fatih Caddesindeki çalışmaların bedelinin basında abartılı sunulan rakamlarla hiçbir ilgisi bulunmadığını söyleyen Demirci 2 milyon 800 bin liraya mal olduğunu ifade etti. Caddede yapılan çalışmalar ile caddenin büyük oranda rahatladığını belirtti.Fatih Caddesinde katlı otopark yapılması ve cadde yapılan çalışmalar sonucunda esnaftan herhangi bir katkı payının istenip istenmemesi konusu soruldu. Çayırova Belediye Başkanı  Şevki Demirci caddenin park ihtiyacının önemli olduğunu ve bu konuda yapılacak olan kent meydanı ve kültür merkezinin projelerinde ihtiyaca cevap verecek oto parkların olacağını söyledi. Bu konuda özel teşebbüslerin olması taktirinde destekleneceklerini de ekledi. Demirci, Fatih Caddesinin yenilenme çalışmalarının bir hizmet olduğunu söyleyerek vatandaştan bu konuda hiçbir para taleplerinin olmasının mümkün dahi olmadığını belirtti.

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERDEN JEST

AK Parti’de ise üç eksik Vahit Terzi’nin meclis toplantısı başladıktan bir süre sonra salona girmesiyle ikiye düştü. Muhammet Demirtaş ve Bülent Kanca toplantıya mazeretsiz katıldıkları için yok sayılacakken CHP’li Meclis üyesi Abdülkadir Honca söz alıp bir jestte bulundu ve iki meclis üyesinin izinli sayılmasını talep etti. Başkan Demirci bunun üzerine konuyu Meclis’in onayına sundu. Her iki meclis üyesi de mazeretli ve izinli sayıldı. AK Parti’li üyelerden Bülent Kanca toplantıya gündem maddelerinin sona erdiği, gündem dışı konuşmalara geçildiği esnada geldi. Kanca, CHP’li meclis üyelerinin önerisiyle izinli sayıldığını öğrendikten sonra, “İşlerimin yoğunluğundan ötürü geç katıldım. Allah onlardan razı olsun” dedi.

DEMİRCİ, EMEK HİZMETE DOYACAK

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve Çayırova Emek Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çapkın arasındaki Ekim ayı ilk meclisinde alevlendi. Önceki gün yapılan belediye meclis toplantısının ardından karşı karşıya gelen Demirci ve Çapkın bu tartışmaya devam etti. Çapkın muhtar olarak muhatap alınmayı istediğini söyledi. Demirci ise konuşmalarında, "Bu muhtarı memnun etmek çok zor. Muhtarda sıkıntı var. Beni her yere şikayet ediyor. Kendisi ile görüştüm dokuz mahallenin de muhtarını seviyoruz dedim. Emek Mahallesi belediyenin en çok hizmet götürdüğü 2 mahalleden biri, 4 ay içinde yüzde 80 doğal gaz çalışması tamamlandı. Asfaltlama, semt konağı ve park çalışmaları tamamlanmak üzere yapılan çalışmalar görünür olmadığı için hizmet alınmadı deniliyor. Çayırova 11 ilçenin yaptığı işi tek başına yapıyor her yer şantiye alanı, daha bombalarımız geride, seneye Çayırova’nın alt ve üst yapı problemi kalmayacak. Bununla birlikte 30 yıl herkes bu sorunlardan kurtulacak" ifadelerini kullandı.

 

EKİM AYININ İLK MECLİSİ YOĞUN GEÇTİ

14 gündem maddesinden 14’u çarşamba günü gerçekleşecek ekim ayı ikinci oturumunda karara bağlanmak üzere komisyonlara havale edildi. Gündemin ilk maddesinde yer alan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarının tamamlanmamasından ötürü ilgili müdürlüğüne iade edildi. Meclis toplantısını CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, ilçe yöneticileri Çayırova Emek Mahallesi Muhtarı Hüseyin Çapkın ve Çayırovalı vatandaşlar mecliste yerlerini aldılar.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki