Otopsi raporu, şüpheli ölüm için cinayet dedi

10 Ocak 2016, Pazar - 23:10

Geçtiğimiz yıl Suadiye’de meydana gelen olayda 22 yaşındaki Volkan Öner, yolda arkadaşları ile birlikte yürüdüğü esnada göğsüne isabet eden kurşunla yaşamını yitirmişti. Öner’in otopsi raporuna göre cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Kartepe Suadiye Kestanelik Mahallesi’nde ikamet eden 22 yaşındaki Volkan Öner, 31 Mayıs 2015 tarihinde gece saat 23.00 sularında Suadiye Çepni Mahallesi Nazif Okumuş Caddesi’nde arkadaşları ile birlikte dolaştığı esnada nereden geldiği belli olmayan bir kurşunun göğsüne isabet etmesi sonucu kanlar içinde kalarak yere yığılmış, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirmişti. Volkan Öner’in ölümü, polis kayıtlarına şüpheli ölüm olarak geçmiş, olayın aydınlanabilmesi için İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri tarafından özel bir ekip kurulmuştu. Özel ekip tüm delilleri toplayarak olayla ilgili titiz bir çalışma yürüttü.

 

CİNAYET OLDUĞU KESİNLEŞTİ

Volkan Öner’in şüpheli ölümündeki belirsizlik, otopsi raporuyla netlik kazandı. Otopsi raporuna göre; Öner’in şüpheli ölümünün cinayet olduğu kesinleşti. Raporda, “Ateşli silahın uzak atış olarak tespit edilmesi nedeniyle maktulün kendisini göğsünden vurmasının mümkün olmayacağı, tüm şüphelilerin maktulü birlikte öldürdüğü konusunda dava açmaya yetecek şüphenin oluştuğu” ifadelerine yer verildi. Olayla ilgili şüpheliler hakkında kasten adam öldürmek şüphesiyle dava açılacağı belirtildi. Olayla ilgili olarak Ö.Ç., A.S., A.Ç. R.K., K.B. şüpheli olarak yargılanacak. Volkan Öner cinayetinin ilk davası 16 Şubat 2016 tarihinde görülecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki