Osmanlı eğitim Ocakları yapılanmaya devam ediyor

21 Şubat 2015, Cumartesi - 12:59

 

Osmanlı eğitim ocakları yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada;

Osmanlı Eğitim Ocakları; Genel merkezi Kayseri olmak üzere ülkemizde 17 il ve birçok ilçemizde yapılanmasını tamamlamış, diğer il ve ilçelerimizde kuruluş istişarelerini sürdüren, 3 ay gibi kısa bir sürede Osmanlı sevdalısı binlerce üyesiyle birlikte toplumsal ve sosyal faaliyetlerine başlamış, amacı; iç tüzüğümüzün 2. Maddesinde de belirtildiği üzere ‘’ Geleceğin Teminatı Olan Genç Neslimize Osmanlı Kültürünü Ve Hoşgörüsünü Öğrenmelerini Sağlayacak Sosyal Çalışmalar Yapmak Ve Eğitimler Vermek’’ olan bir dernektir.Genel başkanı Sn. Halil Mustafa İmdat beyefendi, Kocaeli il başkanı Sn. Fatih Sarman beyefendidir.Ayrıca ilimizde Gebze/Darıca/Dilovası ve Çayırova ilçelerimizi temsilen kurulan Gebze Bölge başkanlığına da Sn. Fahrettin Ekinci atanmıştır.İl ve ilçe yönetim kurulları oluşturulmuş, dernek binalarımızın açılışları için yapılan çalışmalarda son aşamaya gelinmiştir.

Osmanlı Eğitim Ocakları; öncelikle mensuplarına, sonrasında ise tüm milletimize Muhterem Ecdadımızın ilim,irfan,ahlak ve örfünü hatırlatmak,Devlet-i Ebed Müddet vizyonunu ve İlay-ı Kelimetullah misyonunu aşılamak için gerekli konferans,toplantı ve projeleri üretmek,halkımızın bu etkinliklere katılımlarını sağlamak üzere teşkilatlanmış müstakil bir dernektir.Derneğimiz tüm bu etkinlikleri yapmak için gerekli maddi-manevi enerjiyi tamamen mensuplarından sağlamaktadır.Gerek sosyal faaliyetleri ve gerekse fikri çalışmaları için hiçbir etnik veya siyasi oluşumla doğrudan veya başka yollarla bir bağ kurmamış ve asla kurmayacaktır.Yüklenmiş olduğumuz misyon ve vizyonu benimsemiş her kardeşimizin (etnik veya siyasi görüşü ne olursa olsun) çalışmalarımıza katılabileceği ve kendisini ifade edebileceği bir yapı oluşturmuş olmanın ve bu yapının ecdad aşığı kardeşlerimiz nezdinde gördüğü rağbet ve ilgiyle her geçen gün büyümeye devam ettiğinin görülmesinin huzur ve mutluluğunu yaşadığımızı belirtmek isteriz.

Osmanlı Eğitim Ocakları olarak, son yıllarda devlet büyüklerimizin özellikle de Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın teşvik ve gayretleriyle güç kazanan ‘’Osmanlı ruhunu’’ oluşturma çalışmalarına destek olmak ve bu doğrultuda geniş kitlelerle irtibata geçmek,gerek ferdi, gerek toplumsal projelerle bu faaliyetlerin tam da merkezinde yer almak en büyük hedef ve gayemizdir.Özellikle ‘’at izinin it izine karıştığı’’ günümüzde,dinine-devletine-milletine, örf ve ananelerine bağlı bir nesil yetiştirmek hepimizin öncelikli hedefi olmalıdır.Ayrıca tarihimiz boyunca devletimizin içine çöreklenmiş tüm habis urlarla girilen mücadelelerde olduğu gibi bugün de devletimizin yanında yer almamız gerektiği bilincini aşılamalı ve bu tarz ‘’paralel’’ yapılanmalara asla prim verilmemesi algısını oluşturmalıyız.Bu gayeyi taşıyan, bu derdi yüreğinde hisseden tüm mensuplarımızla şanlı ecdadımızın ulvi davasının yolcularıyız.

Takdir edersiniz ki; insanoğlunun varoluşundan itibaren maalesef her ‘’meyve veren ağaç taşlandığı’’ gibi henüz 3 aylık bir dernek olan Osmanlı Eğitim Ocakları’mıza yönelik de çirkin bir karalama ve iftira kampanyası yürütülmektedir.Bir dönem birlikte çalıştığımız fakat sonrasında niyetlerini kişisel ihtiras ve çıkarları doğrultusunda değiştirdiklerini tespit ettiğimiz bir derneğin yönetici ve üyeleri tarafından derneğimizle alakalı olarak ‘’paralel’’ iftirasının atılması ve özellikle sosyal medya yoluyla bu iftiranın reklamının yapılması bizi oldukça üzmüştür. Ayrıca yaptığımız tüm uyarı ve ikazlara rağmen bu kampanyayı sürdüren kuruluşla ilgili adli süreci başlatmış olduğumuzu da belirtmek isteriz.Yine çeşitli siyasi parti yöneticilerinin tamamen kişisel vehimleriyle Ocağımızı karalama ve bölgemizde etkisizleştirme çalışmaları yapması ve bu kişilerin sözüm ona Osmanlı hassasiyeti taşıdıklarını iddia etmeleri çok acıdır.Tekrar belirtmek isteriz ki ; Osmanlı Eğitim Ocakları gücünü tamamen devlet büyüklerimizin çizdiği Osmanlı çizgisinden ve Osmanlı ruhunu taşıyan mensuplarından almaktadır.Ne kuruluş aşamasında ve nede sonrasında asla bir etnik veya siyasi oluşumla dirsek teması haline girmemiş ve girmeyecektir.Ocağımıza atılan tüm iftiraları sahiplerine iade ediyor, çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda Rabbimizin rızasını, Efendimiz (S.A.V)’in hoşnutluğunu, Ecdadımızın duasını ve aziz milletimizin gayretini hedeflediğimizin bilinmesini istiyoruz.

Yüzyıllar boyu 3 kıtada adalet ve iyi niyetle hükmeden ve tüm dünyaya örnek olan şanlı ecdadımızın torunları olarak onlara layık nesiller yetiştirebilmek ve aziz hatıralarına sahip çıkabilmek en büyük duamızdır.Bu mübarek davada yol arkadaşlığımıza niyet eden maddi-manevi destekleriyle bizi şad eden tüm mensuplarımıza teşekkür ediyor, doğru ve hayırlı işlerimizde Hz. Allah C.C. ‘dan inayet ve muzafferiyetler diliyoruz.

Allah C.C. yar ve yardımcımız olsun.

İfadelerine yer verildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki