Ortak hareket edelim

04 Şubat 2015, Çarşamba - 10:05

Eğitim İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener mahkemenin verdiği göreve iade kararına uymayan hükümete karşı tüm sendikalar ortak hareket etme çağrısında bulundu.

 

Eğitim İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener sendika binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına; şube yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra görevden alınan okul müdürleri de katıldı. Basın toplantısında konuşan şube başkanı Bilal Şener, “Görevden alınan okul müdürlerinin hak gaspıne karşı, demokrasinin tam olarak uygulanması için tüm sendikalara ortak eylem çağrısında bulunuyoruz” dedi.

 

İADE KARARI UYGULANSIN

Şener 10 Haziran 2014 tarihinde yayınlanan “Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik” yönetmeliğin, okul müdürü görevlendirmelerini yandaş kayırmaya yönelik olarak düzenlediğini MEB'de kıyım ve hak gaspına neden olduğunu söyledi. Şener, “Okul müdürü arkadaşlarımız Sendikamız hukuk bürosu aracılığı ile dava açmış ve Ali İlker İncedere, Necati Duyar, Enver Tekyıldız, Faruk Ünsal, Nehir Çetin, Engin Tacikayan, Naci Navdar, Metin Akyürek, Cemal Karstarlı, Murat İbranoğlu, İbrahim Karaman, İsmail Demircen, Yunus Kayhan Nurcan Efe, Cantürk Şanal, Gürbüz Erben, Ömral Çelik için mahkeme aracılığı ile yürütmeyi durdurma kararı alınmıştır.Bu kararlara rağmen görevlerine iade edilmemiştir. Kocaeli Eğitim İş olarak yetkililere soruyoruz mahkeme kararlarını ne zaman uygulayacaksınız? Konunun sendikamız tarafından dikkatle takip edildiğinin bilinmesi, diğer sendikalara da hak gaspına karşı yapılan mücadelede birlikte hareket etme çağrımızı yineliyoruz. Sınıf mücadelesinin rengi olmaz emek hareketi adına yola çıkan tüm sendikalara tarihi bir görev düştüğünü düşünmekteyiz” diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki