Ölüm nedeni HIN1 değil

16 Mart 2015, Pazartesi - 22:30

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Darıca’da meydana gelen ve domuz gribi olarak bilinen HIN1 virüsünden öldüğü iddia edilen Güler Akbaş ile ilgili resmi açıklama yayınladı.

Kocaeli basının da yer alan domuz gribinden ölüm iddiası ile ilgili olarak, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği resmi bir açıklama yayınladı. Basın kuruluşlarına gönderilen basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;“16.03.2015 tarihinde basın çıkan Güler AKBAŞ isimli hastanın vefat sebebi haberde belirtildiği gibi Domuz Gribi (H1N1) olmayıp; olası Pulmoner Emboli’dir Bu hasta 13.03.2015 tarihinde solunum sıkıntısı şikayeti ile Darıca Farabi Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurmuş olup, Pulmoner Emboli ön tanısı ile izlenirken aynı tarihte Acil Serviste vefat etmiştir.  

 

1 KİŞİ DAHA ÖNCE VEFAT ETTİ

Ancak 10.03.2015 tarihinde sıkıntısı, ateş şikayeti ile başvuran S.T. isimli hasta H1N1 şüphesi ile Darıca Farabi Devlet Hastanesi Yoğun Bakımında yatmakta iken 12.03.2015 tarihinde Domuz gribi nedeniyle vefat etmiştir. İl Halk Sağlığı Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi’ne gönderilen numune H1N1 için pozitif çıkmıştır.İlimizde H1N1 müspet olan başka bir vaka bulunmamaktadır.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki