Öğüt; Çözüm demokraside

Öğüt; Çözüm demokraside
26 Temmuz 2016, Salı - 11:41

CHP eski milletvekili Ensar Öğüt yaptığı açıklamada çözümün demokrasi ve hukukta olduğunu belirterek, " Parlamento devre dışı bırakılmamalıdır. Darbeciler yargılanırken,  adil, hukukun  işletildiği bir yargılama olmalıdır."dedi. CHP 22.23.24 Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, 15 Ağustos darbe girişimini protesto etmek ve parlamenter sisteme sahip çıkmak amacıyla açıklama yaptı.  Öğüt, çözümün demokrasi ve  hukukta olduğunu ifade etti. 
ASKERİ DARBELER HALKA VE ÜLKEYE ZULÜMDÜR
Ülkemizde gerçek anlamıyla işlemese de ve işletilmese de parlamenter sistemin olduğunu ifade eden   Öğüt, “dünyada en iyi sistem Cumhuriyet ve demokrasidir. Askeri darbeler ve cunta yönetimleri hem halk iradesine karşıdır hem de halkı mutlu edecek bir yönetim biçimi değildir. Askeri darbeler, silahlar gölgesinde halkın iradesinin gasp edilmesidir. 12 Eylül askeri Cuntasının açtığı yaralar hala sarılabilmiş değildir. Bu nedenle 15 Temmuz darbe girişimini kabul etmek mümkün değildir. Hem parlamento, hem halk hem ülkeye ağır bir darbedir.   Zira, darbeler ve cuntalar dünyanın hiçbir yerinde başarılı olamamıştır. Hem halkını hem ülkesini perişan ederek yok olup gitmişlerdir. Bu yüzden, 15 temmuz kara bir leke, karanlık bir oyun ve herkesin lanetlemesi gereken bir   girişimdir. Seçimle gelen seçimle gitmelidir. dedi.
DEMOKRASİ HUKUKTAN TAVİZ VERİLMEMELİ
Öğüt, hükümetin   demokratik kurallar ve hukuk   içinde kalarak darbecilere ve darbe zihniyetine karşı mücadele edilmesinin   en doğru yol olduğunu ifade ederek, “ Parlamento devre dışı bırakılmamalıdır. Darbeciler yargılanırken,   adil, hukukun   işletildiği bir yargılama olmalıdır. Haksızlıkların olmaması için azami dikkat gösterilmelidir. Demokrasi ye ve ülkemize yakışanda bu olacaktır”dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki