ÖĞRETMENLERDEN UYARI GELDİ

25 Eylül 2014, Perşembe - 11:58

 

Okul müdürlerinin görevden alınması ve eğitimdeki sorunlar nedeniyle bir gün iş bırakma kararı alan eğitim sendikaları, bugün sokaklara döküldü.

Gebze’de Türk Eğitim Sen Kocaeli 2 Nolu Şubesi, Eğitim-İş Sendikası Gebze Temsilciliği ve Eğitim Sen’ e bağlı öğretmenler yürüyüş yaptı. Sendika başkanları ise yapmış oldukları basın açıklamalarında hükümetin eğitim politikasını sert bir dile eleştirdi. Türk Eğitim Sen Kocaeli 2 Nolu Şubesi ve Gebze Eğitim-İş Sendikası Temsilciği eski öğretmen evinin orada toplanarak Cumhuriyet Meydanı kadar yürüdü. Burada her iki sendikada ayrı bir basın açıklaması yaptı. Yürüyüşe Gebze’deki sendika başkanları da destek verdi.

“TEOG SINAVI BİR KAOS YARATI” İlk olarak Gebze Eğitim-İş Sendikası Temsilciği Başkanı Bülent Metin açıklama yaptı. Bu yıl hayata geçirilen TEOG sınavını bir kaos yaratığını ifade eden Metin, “ Okullar açılalı neredeyse iki hafta oldu. Ancak hala eğitime başlamayan binlerce gencimiz bulunuyor. Tercihleri dışında ulaşım imkanı bulunmayan okullara yerleştirilen gençlerimiz büyük bir endişe içinde kendilerini yer aramaktadır. Bu durum kabul edilebilir bir durum değildir. Hükümet torbadan öğretmenleri yerinden düzeninden edecek bir yasa daha çıkarmış ve öğretmene rotasyon uygulayacağını söylemektedir. Hükümetin görevi çalışanların huzursuzluğu ve mutsuzluğu üzerine yasalar yapmak değildir. Onların daha istekli ve şevkli çalışmaya yönlendirecek yasalar yapmaktır. Rotasyon hiçbir ihtiyaç değil tamamen keyfi bir uygulamadır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki