Öğretmenler Vali’yi ziyaret etti

24 Kasım 2015, Salı - 12:32

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, öğretmenler eşliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti.İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, , Yeni Turan Anaokulu öğretmeni Beyza Özünal Demur, Meslek Eğitim Merkezi Öğretmeni  Anıl Ergin, Mimar Sinan Dereli ortaokulu Öğretmeni Doğan Karaca, Yahya Kaptan Anadolu Lisesi Öğretmeni Satiya Saral, Akşemsettin İlkokulu  Öğretmeni Mehmet Kaya öğretmenler günü için Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti.Vali Hasan Basri Güzeloğlu da kendisini ziyaret eden öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak kendilerini hediye takdim etti.

ÖĞRETMENLİK EN KUTSAL MESLEK

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, öğretmenler eşliğinde Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na yaptığı ziyarette, Vali Güzeloğlu tarafından hediye ile karşılandılar. Hediye takdiminin ardından konuşma yapan Çelik, Vali Güzeloğlu’na teşekkürlerini sunarak, “ Öğretmenler günü nedeniyle Valimizi nezaket ziyaretinde bulunduk. Kabullerinden dolayı Valimize tüm eğitim camiası, öğretmenler camiası olarak teşekkür ediyorum. Sayın valimizin eğitim adına vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bir ülke eğitim meselesini hallettiği sürece her anlamda gelişir” diyerek sözü Vali Güzeloğlu’na bıraktı. Vali Güzeloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü ve tüm öğretmen camiasını temsil etmek üzere gelen öğretmenleri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutluyorum. Öğretmenlerimizle birlikte gelişmiş, gün geçtikçe güçlenen Türkiye’nin nice güzel öğretmenler gününe ulaşmasını diliyorum. İnsana dayalı tüm değerlerin hazırlayıcısı ve sağlayıcısı, eğitimin de sağlayıcısı öğretmenlerdir. Öğretmenlik en kutsal meslek ve görevdir” dedi.

ÖĞRETMENLERİ MİNNETLE ANIYORUM

Vali Güzeloğlu, “ İnsana dayalı tüm değerlerin hazırlayıcısı, eğitimin sağlayıcısı öğretmenlerdir. Onun için öğretmenlik insanlık tarihi boyunca her türlü gelişmenin hem hazırlayıcısı hem de sağlayıcısı olarak en kutsal meslek ve görevdir. Öğretmenlere saygı her toplumda yüce kavramı oluşturur. Bizim inancımızın da öğretmene verdiği değer çok açıktır” dedi. Okumanın, öğrenmenin bir ibadet olduğunu belirten Güzeloğlu, “ Öğretmenin eli öpülesi ve her zaman izlenesi değerli kişi ve kişilikler olduğu, bu çerçevede baktığımızda öğretmenliğin çok özel bir gönül işi olduğu da açıktır. Öğretmenlik ömür boyu öğrencisiyle bütünleşen, onunla kaynaşan, onun gelişimini bir annenin yavrusunu izlediği gibi izleyen bir adanmışlıktır. Öğretmenlerimiz hayatın her alanında değerleri aktaran, bunların yaşatılması için çabalayan varlıklardır” diyerek öğretmenliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunun altını çizdi. Öğretmenlerimizin katkılarını ve çabalarını, toplumun gelişmesi anlamındaki çabalarına teşekkürlerini sunan Güzeloğlu, “ Benim bugünlere gelmemin en önemli sahibi öğretmenlerimdir. Hayatta olan öğretmenlerin ellerinden öperek onlara sevgi ve saygımı sunuyorum. Hakkın rahmetine kavuşmuş ve şehit olan öğretmenlerimi rahmetle ve minnetle anıyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki