Siirt'in Şirvan ilçesinde vekil öğretmenlik yapan Yusuf Özüş, öğrencisinin yırtık ayakkabı giymesinden etkilenerek 3 yıl önce sosyal medyadan başlattığı kampanya ile binlerce öğrenciye ayakkabı ulaşmasını sağladığı kampanya çığ gibi büyüyor. Kampanyaya son olarak oluşumun Kocaeli gönüllüleri öğrenciler için ihtiyaç olan kırtasiye, kıyafet ve oyuncakları gönderime hazırladı.

Siirt'in Şirvan ilçesinde vekil öğretmenlik yapan Yusuf Özüş, öğrencisinin yırtık ayakkabısından etkilenerek düzenlediği kampanya ile farklı illerde binlerce öğrenciye ayakkabı ulaşmasını sağladı.

Şirvan ilçesinin Damlı köyünde öğretmenlik yapan Özüş, 3 yıl önce bir öğrencisinin yırtık ayakkabı giydiğini gördü.Bundan etkilenerek, sosyal medyadan "Sen de Bir Fidan Dik" başlıklı kampanya başlatan Özüş'ün çağrısına 81 ilden yanıt geldi. 3 yıldır süren kampanya ile hayırseverlerce sağlanan kırtasiye, oyuncak, kıyafetler, ayakkabılar tüm illerde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıldı. Kampanyanın bir ayağıda Kocaeli gönüllülerince organize edilerek yine Doğu ve Güneydoğudaki öğrenci ve çocukalara gönderilmek üzere hazırlandı. Hazırlanan koliler içinde kırtasiye, kıyafet ve oyuncak olduğuda öğrenildi. Kocaeli Gönüllüleri, ÖğretmenimizYusuf Özüş nasıl bir öğrenicnin ayakkabısız olmasından etkilenip sosyal medya aracılığı ile böyle bir adım attıysa biz de öğretmenimizin duyarlılığından etkilendik. Hem kendisine destek olmak hemde bu bölgede ki çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için çorbada tuzumuz olsun istedik. Hazırladığımız malzemelerde bizlere destek veren kişi ve firmalara teşekkür ederiz. "dedi.

Kapanyaya destek vermek isteyenler için sosyal medyada oluşturulan instagram sayfası;

https://www.instagram.com/sendebirfidan.dik/?hl=tr