Oğlundan geriye tek özlem kaldı

Oğlundan geriye tek özlem kaldı
27 Ocak 2016, Çarşamba - 01:20

 

Şırnak'ın Cizre ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 5 gün önce şehit olan özel harekat polisi Bayram Özdere'nin babası, acısını oğlunun fotoğrafını öperek ve diğer oğluna sarılarak dindirmeye çalışıyor.

Gölcük ilçesi Donanma Mahallesi'ndeki evinde taziyeleri kabul eden baba Hasan Özdere (78), yaptığı açıklamada, o gün herşeyden habersiz evdeyken, kaymakam, belediye başkanı ve askerlerin ambulansla birlikte gelerek acı haberi verdiklerini söyledi.

 

Hasretini şehit oğlunun fotoğrafını öperek gideriyor

 

Kendisine, "Oğlunuz şehit oldu" diye haber verdiklerinde adeta yıkıldığını belirten 2'si kız 4 çocuk babası Özdere, "Oğlum polislik mesleğine kendi isteğiyle girdi. Askerliğini jandarma komando olarak yapmıştı. Orada heves etti, polis oldu. Emekliliğine 1 senesi kalmıştı. Allah verdi, Allah aldı" ifadelerini kullandı.

 

Acılı baba, 44 yaşındaki oğlu Bayram Özdere'nin şehit olmasıyla geride kalan tek oğlu Hüseyin Özdere'ye sarılarak ve fotoğrafını öptüğü şehit evladına duyduğu hasreti giderdiğini bildirdi. 

 

Şehidin kardeşi Hüseyin Özdere (38) de ağabeyinin bu vatan için şerefiyle şehit olduğunu, sadece yokluğunun acısını çektiklerini, başka sıkıntılarının olmadığını belirtti.

 

Ağabeyiyle çok iyi anlaştıklarını, onun mükemmel biri olduğunu ifade eden Özdere, ağabeyinin en son kendisini aradığını, 'Ben Cizre'deyim. Evi aramadım. Anneme, babama bir şey söyleme, bir tek sana söylüyorum beni merak etmesinler" dediğini anlattı.

 

Hüseyin Özdere, "Ben de televizyonda izliyorum oradaki olayları. Üzüldüm, 'Allah yardımcın olsun ağabey. Allah seni korusun, kendine dikkat et. Bizi fazla meraklandırma, sık sık ara, mesaj at, iyi olduğunu bilelim' dedim. Fırsat buldukça arardı. Mesleğine bağlıydı. Yoksa gitmezdi oralara" diye konuştu.

 

Şehit polis önceki evliliğinde eşini ve iki çocuğunu kaybetmiş

 

Ağabeyinin 13 yaşında bir kız çocuğu olduğunu dile getiren Özdere, ağabeyinin daha önce bir evlilik yaptığını, ancak 2 çocuğu ile eşini kaybettiğini belirterek, şunları kaydetti:

 

"Konya'da apandisit ameliyatı olmuştu. Orada hemşire olan rahmetli yengemle tanıştı. Birbirlerini beğendiler, sevdiler, yuva kurdular. Düğünleri oldu. Sivas'ta 4 sene hizmet verdi. Deprem zamanında oraya gittik. Bir ay yanında kaldık. Bebekleri oldu. Bir sene arayla 2 çocuğu oldu. Ancak 10-15 gün yaşadılar. 2'si de vefat etti. Yengem herhalde bu acıyı kaldıramadı, akciğer kanseri oldu. Onu da kaybettik. Aradan bir süre geçince yeniden evlendi."

 

Hüseyin Özdere, şehitliği sık sık ziyaret ettiklerini, dualar okuduklarını, ağabeyine rahatsızlığı nedeniyle mezarlığa gidemeyen babasının selamını ilettiklerini dile getirerek, "Ağabeyimin 2 gün önce doğum günüydü" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki