Obezite İle Mücadelede Kararlılar

29 Kasım 2015, Pazar - 12:25

Kocaeli’de düzenlenen Obezite ile Mücadelede Hareketli ve Sağlıklı Yaşam Projesi kapsamında, eğitime katılan ev kadınları her ay kontrolden geçiriliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin obeziteyle ilgili farkındalık oluşturmak amacı ile hayata geçirdiği Obezite ile Mücadelede Hareketli ve Sağlıklı Yaşam Projesi kapsamında eğitimler yapılıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sağlık İşleri Şube Müdürü Dr. Yılmaz Oktay ev hanımlarına önemli bilgiler sundu.

EV KADINLARINA SPOR ALIŞKANLIĞI AŞILANIYOR

Önemli bir sağlık sorunu haline gelen ve görülme sıklığı giderek artan obezite ile kapsamlı bir şekilde mücadele etmek, toplumun obezite ve riskleri konusunda bilgi düzeyini artırma amacı taşıyan proje 3. yılını yaşıyor. Obezite ile Mücadelede Hareketli ve Sağlıklı Yaşam adı altında süren proje kapsamında ev kadınlarına sağlıklı beslenme ve spor yapma alışkanlığı kazandırılıyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen örnek proje kapsamında ev hanımlarına Sağlık İşleri Şube Müdürü Dr. Yılmaz Oktay tarafından eğitim verildi. SEKASEM’de gerçekleşen eğitimde “Sağlıklı ve Dengeli Beslenmenin Metabolizma Üzerindeki Etkileri” konusunda bilgiler sunuldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki