O zaman yetkiye müracaat edin

17 Mart 2015, Salı - 23:48

 

Belediye İş Sendikası ile ilgili bazı haberleri yalanlayan Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “497 işçinin çoğunluğunun üye yapıldığını ifade eden Belediye-iş sendikasına, Madem çoğunluğu yakaladınız yetkiye müracaat edin bu telaş ne diye sormak isteriz” dedi.

 

 

Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy yazılı bir açıklama yaparak Belediye İş ile ilgili yapılan bazı haberleri yalanladı. Ersoy yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Belediye-İş sendikası yetkilileri tarafından bazı basın kuruluşlarında yapılan açıklamada; Belediye-İş sendikasına üye olan işçiler zorla istifa ettiriliyor ve Kredi Yurtlar Bölge müdürlüğünde 497 işçi için çoğunluk sağlandı haberleri, Belediye-iş sendikasının bugüne kadar işçiyi ve kamuoyunu yanıltmaya dair yaptırdığı yalan haberlerden yenisi.

 

İŞÇİ VE KAMUOYUNA YALAN SÖYLEDİLER

497 işçinin çoğunluğunun üye yapıldığını ifade eden Belediye-iş sendikasına, Madem çoğunluğu yakaladınız yetkiye müracaat edin bu telaş ne diye sormak isteriz? Kamuoyunun bildiği gibi daha öncede, Derince belediyesinden 124 işçi Belediye-iş’e geçti yalanı yatsıya kadar sürmüş   6 işçiden başkası Belediye-iş’e geçmediği anlaşılmıştır. Bugüne kadar işçiye ve kamuoyuna yalan söyleyen sendika 497 işçiden sadece 15 işçiyi üye yapmış, işçiler Bolu’dan Düzce’ye, Kocaeli’ye kadar her yurtta çalışan işçiler Hizmet-İş Sendikamızı tercih etmeye devam ediyor.

 

KANDIRA İŞÇİSİ BİZİ TERCİH ETTİ

İşçilerin zorla sendikadan istifa ettiğini beyan eden ve başarısızlığını örtmek için birilerine çamur atan, gerdanlarını kırarak süslü laflar yapan Belediye-iş yetkilileri Türk ceza kanunundan bahsetmektedirler. 2 sene mağdur ettiğiniz Kocaeli Büyükşehir ve İSU işçisi ve asgari ücrete mahkum ettiğiniz Kandıra belediyesi işçisi bizi tercih ederken yetkiye itiraz edip sırf sendikal anlayışınızla sizi terk eden belediye işçilerini mağdur ederken Türk Ceza kanunu aklınıza gelmiyor mu?

 

KARTEPE AŞ İŞÇİSİNE SIFIR ZAM

İşçilere bizim işverene yakın sendika diyerek karalayan, Belediye-iş sendikası Kartepe AŞ işçisine    0 (Sıfır) zam vererek, üstelik utanmadan işçilerden sendika aidatı kesmenin izahını işçilere yapamamaktadır. Kartepe AŞ. İşçiside Belediye-iş’ten istifa edip sendikamız saflarına geçmektedir. Bizim Belediye-iş sendikasına tavsiyemiz, artık yalanlarınızla işçiyi ve kamuoyunu meşgul etmeyin. Kredi Yurtlar Bölge müdürlüğüne bağlı (Bolu,Düzce ve Kocaeli) yurtlarda çalışan işçi arkadaşlar sendikamızı tercih etmişlerdir. 


 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki