Kocaeli Polisi tarafından yapılan operasyonda, 2 ayrı olayda piyasa değeri toplamda 760 bin lira olan, tonlarca penye ve madeni yağın çalınması ile ilgili gözaltına alınan 4 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

 

Edinilen bilgi ve iddialara göre;10 Şubat 2020 günü Kahramanmaraş ilinde bulunan bir fabrikadan, Tekirdağ-Çorlu ilçesine teslim edilmek üzere yola çıkan bir Tır, Körfez ilçesinde park halindeyken çalındı. Yapılan ihbar üzerine Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü inceleme başlattı. Polisin yapmış olduğu araştırmalar sonucu çalınan TIR’ın çekicisi Sakarya ilinde boş bir arsada, dorse  ise başka bir çekiciye takılı olarak bulundu.

 

SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

Çalınan tır ve dorsesinin bulunması sonrasında devam eden MOBESE ve güvenlik kameralarında olayı gerçekleştiren şüpheliler tespit edilerek operasyon için düğmeye basıldı. Kocaeli, Bursa, Sakarya ve İstanbul  illerinde yapılan  operasyonda  U.Ü., İ.T., T.D. ve S.B.A. isimli  4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.  Ayrıca şahısların İstanbul iline götürdüğü tespit edilen çalıntı malzemeler Esenyurt ilçesinde bir tekstil atölyesinin deposunda eksiksiz olarak bulunup,  sahibine teslim edildi.