O şahıs 100 gündür firari

15 Aralık 2015, Salı - 15:06

Polis memurunu vuran ve mahkeme tarafında 39 yıl hapis cezasına çarptıran o şahıs 100 gündür firari durumda

 

Geçtiğimiz Mart ayında İzmit Orduevi mevkiinde Emre Karabacak’tan şüphelenen polis ekipleri, şahsı durdurmak istemiş ancak saldırıya uğramıştı. Karabacak, polis memuru Edem Ceylan’ı silahlı yaraladıktan sonra kaçmaya çalışmış ancak kısa sürede yakalanmıştı. Bunun üzerine ertesi gün çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Karabacak, gönderildiği açık ceza evinden firar etmişti.O günden bu yana yakalanamayan şahıs 100 gündür firari durumda

 

YAKALAMA KARARI ÇIKMIŞTI

Olayla ilgili açılan davanın son duruşması geçen ay Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmüştü. Duruşmaya polis memurları Edem Ceylan ile Tolga Odacı ve firari sanık Emre Karabacak’ın avukatı katılmıştı. Duruşmada tüm delillerin toplandığına ve tüm ifadelerin tamamlandığına kanaat getiren mahkeme heyeti sanık Emre Karabacak hakkında ülke genelinde yakalama kararı çıkarmıştı.

 

39 YIL 3 AY CEZA ALDI

Mahkeme heyeti firari durumda olan Emre Karabacak hakkında polis memuru Edem Ceylan’ı ölümcül olabilecek şekilde yaralamak suçundan 15 yıl, polis memurlarının görevine silah kullanarak engel olmak suçundan 3 yıl 9 ay, Ümit A. isimli şahsa silahla cebir ve tehditte bulunmaktan 6 yıl, Mete A. ve Ramazan G. isimli şahısları silah ile hürriyetlerinden yoksun kılma suçundan 7 yıl 6 ay, ruhsatsız silah taşıma suçundan 2 yıl, sahte kimlik kullanma suçundan 2 yıl ve resmi evrakta sahtecilik suçundan 3 yıl olmak üzere toplam 39 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılması kararı vermişti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki