O cinayetin kurbanı İzmit’te defnedildi

O cinayetin kurbanı İzmit’te defnedildi
21 Kasım 2015, Cumartesi - 11:32

 

İstanbul Esenyurt’ta bulunan bir AVM’nin kafeteryasında, Maşallah Aktaş isimli şahıs tarafından öldürülen Jeofizik Mühendisi Sultan Kar(40) Kocaeli’de toprağa verildi. Sultan Kar’ın Kocaeli’nde geniş bir kesim tarafından tanınan  Yakup Kar’ın 2 yıldır ayrı yaşadığı eşi olduğu öğrenildi

 

Edinilen bilgilere ve iddialara göre;  İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi,  Dağlı Sokak adresinde ikamet eden ve Kocaeli’nde oldukça geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen Yakup Reis lakaplı Yakup Kar’ın, Jeofizik Mühendisi olan 1 çocuk annesi eşi Sultan Kar İstanbul’da öldürüldü.  İstanbul Esenyurt’ta bir AVM’nin kafeteryasında önceki gün buluştuğu Maşallah Aktaş isimli şahıs tarafından vurulan Sultan Kar’ın cenazesi Kocaeli’nde toprağa verildi.

 

PKK’LI OLDUKLARI İLERİ SÜRÜLDÜ

Olay bazı basın kuruluşları tarafından  “Örgüt aşkı, AVM’de kanlı bitti” başlığı ile kamuoyuna yansıdı, Haberde Maşallah Aktaş ile Sultan Kar’ın birlikte yaşadığı ve PKK Terör örgütüne üye olmaktan sabıkalarının bulunduğu ileri sürüldü. Ayrıca Maşallah Aktaş’ın evinde yapılan aramada 2 pompalı tüfek, çok sayıda fişek ve PKK terör örgütüne ait bayraklar ele geçirildi.

 

EŞİNDEN 2 YILDIR AYRI YAŞIYOR

İzmit’te geniş bir kesim tarafından tanınan, Marina Sahili’nde bulunan Yakup Reis Tekne Restoran’ın sahibi Yakup Kar’ın eşi Sultan Kar’ın cenazesi dün Asri Mezarlıktan alınarak Mehmet Ali Paşa Camii’ne getirildi. Olayda 2 kurşun ile öldürülen Sultan Kar’ın yakınları olayın haber yapılmasını istemediklerini ve konuşmayacaklarını ifade etti. Ancak Yakup Karın  eşinden ayrı yaşadığını ve 2 yıldır görüşmediklerini ifade ettiği öğrenildi. Asri Mezarlık Morgundan alınan Sultan Kar’ın cenazesi Mehmet Ali Paşa Camiinde kılınan öğlen namazı sonrası Kent Mezarlığında toprağa verildi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki