O bölgenin fenomeni

O bölgenin fenomeni
15 Haziran 2016, Çarşamba - 14:25

O, cana yakın kişiliği,her kesim tarafından sevilen bir isim.O Darıca ilçesinin Haydar ustası.

Cana yakın kişiliği,güler yüzüyle ilk andan itibaren insanların dikkatini çeken Haydar Usta artık neredeyse yediden yetmişe herkesimin tanıdığı bir isim,adeta bölgenin fenomeni.

 

Kendine has kıyafeti, sevecen tavırları ve Maraş dondurmasıyla sadece Darıcalıların değil bölge halkının ilgi odağı olan Kahramanmaraş’lı Haydar Usta, havaların ısınmasıyla birlikte Darıca sahilin aranan ismi oldu.

Şehirler ve Kültürler Kaynaşması’nda Kahramanmaraş standında tanıdı Darıcalılar O’nu. Yıllar geçtikçe adeta sahilin fenomeni oldu. Sahile gelenler Haydar Usta’ya uğrayıp , o müthiş dondurmasının tadına bakmadan geçmiyor.Çocuklar ise Haydar Usta’nın dondurma şovuyla keyifli anlar yaşıyor.

DARICA DONDURMASI MARKA OLUYOR

Yıllardır Darıca ile özdeşleşen Haydar Usta, Maraş dondurmasının yanında bir de kendi özel üretimi olan ve adını “Darıca Dondurması”  koyduğu dondurmayı bölge halkının damak zevkine sundu. Vatandaşlardan olumlu tepkiler alan Haydar Usta, Darıca Dondurması’nı markalaştırmak için girişimlerini sürdürürken, kendisini Şehirler ve Kültürler Kaynaşması vasıtasıyla Darıcalılar ile tanıştıran Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a ayrıca teşekkür etti

Şehirler ve Kültürler Kaynaşması için sahile inen binlerce insanın yanı sıra yerel ve ulusal TV kanallarının ilgi odağı haline gelen Haydar Usta aynı zamanda ilçenin tanıtımına da önemli katkı sağlıyor.Bu noktada görüşlerini aldığımız Haydar Usta, halkın kendisine gösterdiği ilgiden dolayı son derece mutlu olduğunu ifade ederken, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a ayrıca teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor.

Konuyla ilgili düşüncelerini açıklayan Haydar Usta , “yıllardır ülkemizin değişik noktalarından ve bölgeden gelen insanların katılımıyla gerçekleştirilen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması bölgeye değer katan önemli bir organizasyon.Bizlerde bu organizasyon sayesinde Darıca’ya gelerek hem işimizi yaptık, hem de bu önemli organizasyona katkı sunma gayreti içinde olduk.Bir nebze de olsa Darıca’ya katkı sunabildiysek ne mutlu bizlere. Kıymetli Belediye Başkanımız Şükrü Karabacak Beye bu noktada teşekkürü bir borç bilirim.Böylesine güzel bir sahili inşaa edip halkın hizmetine sunduğu ve burada önemli bir organizasyonu hayata geçirerek şehir hayatına önemli bir katkı sağladığı için Darıcalılar adına kendisine teşekkür ediyorum.”dedi.

DARICA DONDURMASI MARKA OLACAK

İlk defa farklı meyve özlerinden dondurma yapan Haydar usta bu konuda çok iddialı.Adını Darıca dondurması koyarak bir anda Darıcalıların dikkatini üzerine çeken Haydar Usta,Darıca dondurmasının patentini almak için girişimlere başlamış.Dondurmanın patentini aldıktan sonra Darıca ismini Türkiye genelinde duyuracak olan Haydar Usta,bu konuda kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu dile getirerek ,herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki