Hain kalkışmanın 3. Yıl dönümünde, bölgemizde düzenlenen etkinliklerle 15 Temmuz şehitleri anılacak. Düzenlenecek yürüyüşlerin ardından bir kez daha demokrasi nöbeti tutulacak.

FETÖ’cü hainlerin 15 Temmuz 2016 yılında kalkıştığı hain darbeye karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi, Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda da Halk sokaklara döküldü, Vatanı’na ve demokrasisine sahip çıktı. Meydanlar da günlerce nöbet tutuldu. 3 yıl sonunda mücadele sürüyor ve bugün bir kez daha etkinliklerle 15 Temmuz anılacak, bir kez daha meydanlar dolacak.
MEYDANLAR TERK EDİLMEDİ
FETÖ terör örgütü, TSK’ya sızmış üniformalı hainleri ile 15 Temmuz 2016 yılında darbe girişiminde bulundu. Türk Halk’ı emsali olmayan bir kahramanlık örneği ile darbeyi püskürtmüştü. Gebze’de Türkcel Veri Merkezi başta olmak üzere, hareketliliğin olduğu tüm alanlara vatandaşlar akın etti. Hainlere karşı direnç gösteren bölgemizde alanlar dolarken, demokrasi nöbetleri günlerce sürdü.
UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ
Hain kalkışmanın üzerinden 3 yıl geçti, aradan geçen üç yılda hainlerle mücadele kararlı bir şekilde devam ediyor. Darbenin duyulması ile sokaklara dökülen Gebze, bugün bir kez daha meydanlarda olacak. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda düzenlenecek etkinliklerle, 15 Temmuz kahramanları anılırken, hainlere bir kez daha meydan okunacak. Salon programlarının yanı sıra bölgemizde 15 Temmuz Demokrasi yürüyüşü ve sonrasında meydanlarda nöbette tutulacak.
RESMİ BAYRAM
15 Temmuz kahramanlık günü son 3 yıldır resmi tatil ilan edildi. Bugün de resmi tatil olacak. Ayrıca bugün Koceli’de tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.