NİTELİKLİ SANAYİYE İHTİYAÇ VAR

28 Nisan 2015, Salı - 14:00

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’i makamında ziyaret etti. Tarhan,  Çiler’le yaptığı görüşmede Kocaeli ve sanayinin kalbi Gebze’nin İstanbul’un arka çöplüğüne dönüştüğünü söyledi.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’i makamında ziyaret etti. Gebze’nin sorunlarını bilen ve bu sorunları çözüme kavuşturabilmek için uzun yıllar mücadele veren Tarhan, GTO Başkan’ı Nail Çiler’le Kocaeli ve Gebze hakkında konuştu. GTO Başkanı Çiler, “CHP’li vekil adayımızın, Gebze’nin sorunlarını yakından tanıyan,   çözüm üretebilecek, sorunları meclise taşıyabilecek ve bölgedeki aksaklıkları görebilen bir kişi olması bizi sevindiriyor.” dedi.

En Önemli İhtiyaç Meslek Hastalıkları Hastanesi

GTO Başkanı Nail Çiler Gebze’nin bir fuar alanına ihtiyacı olduğunu, ayrıca iş adamlarına da pasaport verilmesi gerektiğini bildirdi.  Çiler ayrıca, Gebze bölgesine meslek hastalıklarına bakacak bir hastanenin kurulması gerektiğinin de altını çizerek “Aynı zamanda ön sıralarda üyemiz olan CHP’li milletvekili adayı arkadaşımızın bu konuları değerlendirmesini memnuniyetle karşılıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kocaeli İstanbul’un arka çöplüğü

Kocaeli ve Gebze’nin sorunlarını çok iyi bildiğini söyleyen Tahsin Tarhan, “Kocaeli İstanbul’un çöplüğü haline gelmiş.  İstanbul’da işe yaramayan sanayi kuruluşlarını hep o bölgeye itekleyerek sanayi bölgesi imajı yaratılmış. Sanayiler gelmiş kurulmuş ama altyapısı hazırlanmamış, sanayi kurulmuş ama insanların oturabileceği toplu konut alanları açılmamış, sanayi kurulmuş ama sanayinin ulaşımı düşünülmemiş. Bugün Kocaeli’nde mevcut sanayinin altyapısını geliştirip onu koruyup bir nitelik kazandırmak gerektiğini iddia ediyorum.” şeklinde konuştu. Tarhan, sağlık turizmi içinde Gebze’de taşınan askeri alanların değerlendirilerek üniversite hastanelerinin yapılabileceğini anlattı.

En büyük sorunumuz çevre ve ulaşım sorunu

Kocaeli’nde en ön büyük sorunun ulaşım olduğunu vurgulayan Tarhan “İstanbul metrosu ile Kocaeli arasında bağlantı oluşturulmalı.  Özellikle de 13 Organize Sanayi Bölgesine(OSB) hafif raylı sistem ağı kurarak ulaşım sorununu ortadan kaldırmak mümkün.” diye konuştu.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tarhan, kendisi gibi vekil adayı olan Ayhan Mutlu, Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz ve ilçe örgütüyle birlikte gün içerisinde Gebze esnafıyla da bir araya geldi.

 

 

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki