NAİL ÇİLER'İN 10 OCAK 'ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ' MESAJI

09 Ocak 2015, Cuma - 16:34

 

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ile ilgili mesajında şu açıklamalara yer verdi;

10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ olarak kabul edilen bu özel günün 54. yıldönümünü  hep birlikte kutlamaktayız. 

Gazeteciler, toplumu ilgilendiren her konuda kamuoyu oluşturma görevini yerine getiren toplumun en önemli yapı taşlarıdır. Kamuoyunun haber alma sürecinde, zor koşullarda bile gelişen olaylar karşısında toplumu aydınlatma görevini layığıyla sürdürme gayreti ile işlerini gereği gibi yapma, amaç ve hedefiyle hareket ederler.

Teknolojinin gelişmesiyle bilgi çeşitliliğinin çoğaldığı günümüzde, demokratik yapının en önemli bileşeni olan basın, toplumun ruhunu yansıtmada, gelişmesinde ve güvenilir bilgiye ulaşmasında kilit bir öneme sahiptir.

Bu duygu ve düşünceler ile tüm basın mensuplarının 10 Ocak "Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, meslek hayatlarında başarılarının devamını dilerim."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki