Naat Okuma Yarışması’na büyük ilgi

06 Mayıs 2015, Çarşamba - 22:31

 

Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen Kızlar Arası Naat Okuması’nda kıyasıya yarış sergilendi

 

Ensar Vakfı Kocaeli Şubesi’nin Evliya Çelebi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde 2’ncisini düzenlediği Kızlar Arası Naat Okuması Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti. 15 imam hatip lisesinin katıldığı yarışmada her okuldan bir öğrenci katıldı.

 

BOŞ YER KALMADI
Yoğun ilgi gören ve boş koltuk kalman programa Vali yardımcısı Osman Sarı, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sami Demirci, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Kadir Gömbeyaz, Başiskele İlçe Müftüsü Abdülsamet Bir-Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlı, KİHMED Başkanı Sabahattin Yamak, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

BUGÜNLERİ DE GÖRDÜK
Açılış konuşmasını yapan Evliya Çelebi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü, “Kutlu Doğum Haftası’nın arifesinde olduğumuz için ikincisini yaptığımız bir yarışmadayız. Allah aşıklarının yüreklerinden kopan naatlar öğrencilerimiz tarafından icra edilecek. Artık üzerimizdeki birçok baskıda kurtulduk. Allah bize bu günleri de gösterdi. Yönetmelik gereği imam hatip liselerinde öğrencilerin kız ve erkek olarak ayrılması bile bizim için en büyük nimetlerden biridir” diye konuştu.

 

15 OKULDAN 15 ÖĞRENCİ
Yarışmaya Başiskele Anadolu İHL’den Emine Doğru ve Eda Doğru, Çayırova Şehit Er Mücahit Okur Anadolu İHL’den Zehra Yıldız, Derince Anadolu İHL’den Şeyma Akyıldız, Şehit İlimdar Atasoy Anadolu İHL’den Nazlıcan Elbi, Gebze Anadolu İHL’den Süeda Babacan, Gebze Kız Anadolu AHL’den Zehra Aktaş, Gölcük Anadolu İHL’den Kübra Güneş, İzmit Anadolu İHL’den Nihan Kurtuluş, İzmit Evliya Çelebi Anadolu İHL’den Nurseda Gümüş, Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İHL’den Işık Özkaynak-Sena Çalışkan, Kandıra Anadolu İHL’den Hilal Çetin, Karamürsel Anadolu İHL’den Güler Sarıgül, Kartepe Anadolu İHL’den Kübra Yılmaz, Körfez Anadolu İHL’den Sümeyye Nur Türkmen katıldı.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki