SP İl Başkan Zafer Mutlu “Birçok belediyede çok fazla sayıya ulaşan usulsüzlükler yer alıyor. Artık belediyelerde bir güç zehirlenmesi yaşanıyor” dedi

Saadet Partisi(SP) İl Başkanı Zafer Mutlu partisinin il binasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Mutlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Geçtiğimiz hafta sonu Kudüs Mitingi düzenledik. Bu mitinge ilimizdende tüm ilçe teşkilatlarımızdan aldığımız raporlardan 2 bin civarında hemşerimiz dahil oldu. Yenikapı’da büyük bir birliktelik sağlayacak görüntüyü sağlamış olduk. Bu konuda biz AK Parti ve MHP’den de katılım bekliyorduk fakat olmadı. Daha çok muhalefet bloğunun katıldığı bir miting oldu. Bu da bizi tabi hayal kırıklığına uğrattı. Burada tek bir ses olmayı beklerdik fakat bu olmadı.

 

BİZİM DEMOKRASİ ANLAYIŞIMIZA UYMUYOR

Ülkemizdeki son zamanlarda yaşanan en büyük gündemlerden birisi tabi ki deprem konusudur. Fakat bu meseleler bile iktidar ve muhalefeti bir araya getiremiyor. Bu meselelerde siyaset yapma amacı güdülmemesi gerekiyor. Artık 17 yıldır bu ülkeyi yöneten AK Parti’nin muhalefetin iktidara gelebilme ihtimalinden bile korkması bizim demokrasi anlayışımıza uymuyor. İktidardan gitmeyi ülkenin sonunun geleceği gibi eş görmeleri kabul edilebilir değildir. Bu ülkede en az AK Parti kadar ülkesini seven, hizmet aşkıyla tutuşan muhalefet vardır ve bu anlamada muhalefetinde iktidara gelebilme ihtimali vardır.

 

SON AŞAMADA KONUŞMAK TEDİRGİN EDİYOR

Dün büyükşehir meclisimizde Plaj Yolu’nda yapılacak bir liman konusu var. Yüksek tonajlı gemilerin oradaki hareketliliği arttı. Vatandaşımızda elbette panik halindedir. Mecliste bu konuyla ilgileneceklerini söylediler. Orada bir liman inşaatı başlamış, tüm planlar hazırlanmış, 18’inde bir ÇED toplantısı var. Her şey bitme aşamasına gelmiş fakat vatandaşı bilgilendirecek bir şey yapılmıyor. Biz bu kente yük getirecek, vatandaşı tedirgin edecek bir konuda yöneticilerin karşısında duracağına inanmak istiyoruz. Son aşamaya gelinmiş bir konuda evet bir bakalım demek bizleri tedirgin etmektedir.

 

SİYASAL BASKI ALTINDA OLAN YARGI

Biz o limanın modernize edilmesine karşı değiliz. Tabi ki eksiklikler varsa giderilecektir. Ancak orada yeni bir tesis mi yapılacak, oradaki trafik mi artacak konusunda tedirginliklerimiz var. Bu konuda vatandaşımız bilgilendirilmelidir. Bunun yanında bir Sayıştay konusu var. Birçok belediyede çok fazla sayıya ulaşan usulsüzlükler yer alıyor. Bu artık mızrağın çuvala sığmadığının göstergesidir. Artık belediyelerde bir güç zehirlenmesi yaşanıyor. Neredeyse 100’e yakın bulgunun ortaya çıkması bu güç zehirlenmesinin bir göstergesidir. Bir suç varsa savcılık gereğini yapacaktır demek yeterli değildir. Siyasal baskı altında olan yargının bu kusurların üzerine gideceğine inanmak istiyoruz fakat inanamıyoruz.”