Mutlu Çocuk’tan görkemli kapanış

Mutlu Çocuk’tan görkemli kapanış
30 Mayıs 2016, Pazartesi - 13:04

Gebze İnsan ve Medeniyet Hareketi bünyesinde faaliyet gösteren Mutlu Çocuk Okul Öncesi Mektebi’nin yıl sonu kapanış programı Gebze Kültür Merkezi salonunda yapıldı. Temel dini bilgiler, davranış kuralları, Kur’an’ı Kerim, sosyal etkinlikler ve el becerileri gibi farklı dallarda bir yıl boyunca eğitim gören minikler öğrendikleri bilgileri salonu dolduran velilere ve yakınlarına muhteşem bir gösteriyle sundular.

ÇOCUKLARI FITRATLARI DOĞRULTUSUNDA YETİŞTİRMEK EN BÜYÜK SORUMLULUĞUMUZ

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Mutlu Çocuk Okul Öncesi Müdiresi Figen Taşlı, okul öncesi eğitimin önemi üzerinde durdu. Taşlı, “Şüphesiz ki çocuklarımız bizim hayata tutunduğumuz ve bizi hayata bağlayan en değerli varlıklarımız. Her biri farklı özellik ve yetenekte yaratılmış olan çocuklarımızı fıtratları doğrultusunda yetiştirmek en büyük sorumluluğumuzdur” dedi. Taşlı şöyle devam etti: Vahyin ışığında, Hz. Peygamber’imiz, rehberimiz, tek önderimiz Muhammed aleyhisselamın örnekliğinde kendi değerlerine sahip, mutlu,  geleceğe umut ve güvenle bakabilen şahsiyetler olmaları için Mutlu Çocuk Okul Öncesi Mektebi olarak gayret göstermekteyiz. İnsanlığın değişmez değerlerinin, izafi ahlâk anlayışlarına feda edildiği, ahlaksızlığın ve ifsadın her tarafı kasıp kavurduğu bir zaman diliminde çocuklarımıza sahip çıkmak, ellerinden tutmak ve onları geleceğe hazırlamak zorundayız.

SEVGİ ODAKLI EĞİTİM

Yaklaşık sekiz ay süren eğitim öğretim dönemi boyunca çocukların yaş seviyesine göre şahsiyet gelişimi ve değerler eğitimi aldığını ifade eden Figen Taşlı, “Çocuklarımız bizlere Rabbimizin en kıymetli emanetidir. Sekiz aylık eğitim süremizde hocalarımız çocuklarımızın hem öğretmeni, hem de annesi oldular. Allah sevgisini, Peygamber sevgisini, insan sevgisini, paylaşmayı, yardımlaşmayı, birbirlerine saygıyı, temizliği, adab kurallarını öğrendiler. Çocuklarımızın sekiz aylık süre içerisinde yaşadığı değişim anne ve babalarıyla birlikte bizleri de çok mutlu etti. İkinci yılını tamamladığımız okul öncesi programımızdan çocuklarımızın geleceği adına her geçen yıl daha güzel neticeler alıyoruz. Emeği geçen tüm öğretmenlerimize, personelimize ve desteklerinden ötürü siz velilerimize teşekkür ediyorum.”

Mutlu Çocuk Okul Öncesi kapanış programı plaket ve madalya töreni ile sona erdi. İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu üyesi Hasan Uyar, Mutlu Çocuk Okul Öncesi Müdiresi Figen Taşlı ile öğretmen ve personele plaket ve hediyelerini takdim etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki