Mustafa Karataş İslam’da aileyi anlattı

Gebze Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Gebze’ye gelen Mustafa Karataş, kültür merkezini hınca hınç dolduran Gebzelileri ‘İslam’da Kadın ve Aile’ konusunda sohbet programıyla bilgilendirdi
29 Ocak 2014, Çarşamba - 16:35

İSLAM ÖNCESİ CAHİLİYE

Gebze Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Gebze Kent Meydanı’nda bulunan kültür merkezi salonunda önceki akşam düzenlenen Mustafa Karataş ile sohbet programı Gebzelilerden ilgi gördü. Mustafa Karataş’ı dinlemek üzere kent meydanına gelen yüzlerce Gebzeli, kültür merkezi salonunu adeta hınca hınç doldurdu. Gebzelilerin ekranlardan ve yakından tanıdığı Mustafa Karataş ‘İslam’da Kadın ve Aile’ konusu hakkında konuklarını bilgilendirdi. İslâm dininin kadına verdiği değeri anlamak için İslâm öncesini de bilmek gerektiğini söyleyen Mustafa Karataş, “İslâm öncesi yaşanan cahiliye döneminde Arabistan’da kadınların durumu içler acısıydı. Peygamber Efendimiz (asm); eşini, kızlarını, sütannesini bile çok sever ve sayardı. O, bir devrim yaptı” dedi.

KUR’AN DAYERİ VAR

Konuşmasında İslâm dünyasında kadının önemine dikkat çeken Mustafa Karataş, “Cenâb-ı Hak, en kıymetli duyguları onlara koymuş. Allah-ü Teâlâ, anneleri o kadar değerli saymış ki Kur’ân-ı Kerim’de bile onlara ‘sakın öf bile demeyin’ diye buyruluyor” dedi. Mutlu bir yuva için eşlerin birbirinin kıymetini bilmesi gerektiğini belirten Karataş, “Birbirimize şefkatle yaklaşmak zorundayız. Birbirinizi seviniz. Şu an bir rüyada gibiyiz, ölünce uyanacağız. Birbirimizi her zaman sanki kaybedecek gibi sevmeliyiz. Her şeye ‘bugün varız, yarın yokuz’ diye bakarsanız o zaman bütün düşmanlıklar ortadan kalkar. Ne ekerseniz onu biçersiniz. Malın, mülkün hiçbir önemi yoktur. Önemli olan insanlıktır. Memleketimizde birlik ve beraberliğe ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki