Müslümanlara hakarettir

08 Mayıs 2015, Cuma - 22:35

Allah'ın emri olan örtünün "İslami moda" ve "tesettür defilesi" adı altında amacından saptırılmak istenmesine tepkiler sürüyor.
 
Diyanet- Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar: "Tesettürün sözde defilelerle havuz başlarında sergilenmesi, Müslümanlara büyük bir hakarettir" dedi. 
ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut: Kadının cazibesini öne çıkaran, tesettürün ruhu ve amacıyla örtüşmeyen görüntüler ortaya çıkıyor" diye konuştu.
Diyanet- Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "Allah-ü Teala Kur'an-ı Kerim'de 'Giysilerin en hayırlısı takva elbisesidir' diye buyurmuştur. İnsanlar bu doğrultuda hareket etmeli ve tesettürü amacının dışına çıkartmamalıdır. Tesettürün sözde defilelerle havuz başlarında sergilenmesi, Müslümanlara ve insanlığa büyük bir hakarettir" diye konuştu.
DAHA DİKKATLİ VE  TİTİZ OLUNMALI
İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Genel Başkanı Hüseyin Korkut ise şunları kaydetti: "Bu ihtiyaçlar karşılanırken inanç değerlerimizin yıpranmasına ve değerlerimizin içinin boşaltılması gibi çabalardan uzak durulmalıdır. Sadece defilede değil, tesettür ürünleri üreten firmaların reklamlarında da bu ön plana çıkıyor. Alabildiğine makyaj ve alabildiğine süslü bir edayla ortaya çıkan reklam görüntüleri; kadının cazibesini öne çıkaran, kadının cinselliğini öne çıkaran, tesettürün ruhu ve amacıyla örtüşmeyen görüntüler ortaya çıkmadır. Bu konuda Müslümanların tüketicisi ve üreticisiyle daha dikkatli ve titiz olmalı."
 

untitled-2-015.jpg

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki