Ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan MÜSİAD Gebze şubesi Anadolu sarayında düzenlediği iftar programında protokolü ve vatandaşları bir araya getirdi

Program sunuculuğunu Ramazan Zor’un yaptığı Programa Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlandı.

 Sema gösterileri ile devam eden iftar programında Gebze müftüsü Orhan Örnek iftara katılanlara topluca dua ettirdi. İftar sonrası MÜSİAD Gebze Şube başkanı Serkan Beyaz ve MÜSİAD Genel Başkan yardımcısı Mehmet Akif Özyurt, birer selamlama konuşması yaptılar. 

YENİ ÜYELERE ROZETLERİ TAKILDI

İftar programıyla beraber yeni üyelere rozetleri takıldı.Büyükşehir başkan vekili Yaşar Çakmak rozet takma töreninde selamlama konuşması yaparak,iftar programında emeği geçen herkese teşekkür etti,Yeni üyelere rozet takan Gebze belediye başkanı Zinnur Büyükgöz,MÜSİAD’ın bölgeye değer kattığını ifade ederek,Ramazan’ı şerif’in güzelliklerini bir arada yaşamak bieliğimiz beraberliğimiz için çok önemli,Bizleri gönüldostlarımızla bir araya getiren MÜSİAD yönetimine teşekkür ediyorur,herkese hayırlı ramazanlar diliyorum dedi

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

Anadolu Sarayı’nda düzenlenen iftar programına Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca belediye başkanı Muzaffer Bıyık, MÜSİAD Genel Başkan yardımcısı Mehmet Akif Özyurt, Gebze Belediyesi eski başkanı Adnan Köşker, Ak Parti Gebze ilçe başkanı İrfan Ayar, Ak Parti Çayırova ilçe başkanı Ekrem Karahan,  MHP Gebze ilçe başkanı Serkan Kural, MHP Çayırova İlçe başkanı Yunus Emre Düzdaban, KOSGEB Kocaeli OSB Müdürü Hakan Demirci, GTO yönetim kurulu üyesi Abdurrahman Aslantaş,Çayırova ilçe milli eğitim müdürü Azmi Tunç, SİAD başkanları, STK temsilcileri, şehit aileleri ve Türkiye’de eğitim gören yabancı Müslüman öğrenciler katıldılar.

 

ÜLKE KALKINMASINA VİZYONER KATKI VERİYORUZ

 Programda bir selamlama konuşması yapan MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Serkan Beyaz, şunları söyledi; “Gebze MÜSİAD olarak iftar soframızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. MÜSİAD birbirine sıkı bağlarla bağlanmış bir birleştirici yapıdır.  Sadece Türkiye’de değil, bugün hamt olsun aynı dili, aynı dini paylaşmadığımız coğrafyalarda bile binlerce gönül bağımız var. Ülke kalkınmasına vizyoner katkı veren bir kuruluşuz. Geçtiğimiz dönem kongremiz sonrası bölgemizde önemli projelere ve görüşmelere imza attık. 30 ayrı sektörde yer alan üyelerimizle iş birlikteliği sağladık. Bir çok etkinlikte, üyelerimizin, bölge iş insanlarımızın iş ve ihracat adımlarını geliştirdik, projeler ürettik, bunları uygulamaya koyduk.” Dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

BİZİM İÇİN FİLİSTİN BİR İNSANLIK MESELESİDİR

 MÜSİAD’ın çalışmaları ve hedeflerinden de bahseden Başkan Beyaz, İsrail’in Filistin’de  yaşattığı olaylara da deyindi. İsrail’in tüm Dünyanın gözü önünde Filistin’de zulüm yapmaya devam ettiğini söyleyen Beyaz, “İsrail sadece biz Müslümanların değil, farklı dinlerdeki insanların da vicdanlarını zedeliyor. Ne uluslararası hukuka, ne insan olmanın temel değerlerine uymayan İsrail’i şiddetle kınıyoruz.  Bilinmelidir ki Filistin davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bizim için Filistin meselesi bir insanlık meselesidir.” Dedi.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise, düğün ve iç mekan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, iç mekan

 

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan

 

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve iç mekan