MUHABBET GECESİNDE BULUŞTULAR

11 Nisan 2015, Cumartesi - 19:04

Ser Organizasyon tarafından organize edilen Muhabbet Gecesi Semerkand Vakfı Çayırova Şubesi ve Çayırova İlim Hizmet ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle Çayırova Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Gecede Çanakkale Ruhu anlatılıp kardeşlik ve aile vurgusu ön plana çıkarıldı.

Katılımın yoğun olduğu organizasyonda Çayırova Kapalı Spor Salonu’nda yer bulamayan birçok izleyici ayakta programı izlerken neredeyse her koltuğa dağıtılan çantalarda çeşitli kitap ve cuzlar hediye edildi.

 

Programa katılım çok yoğun oldu.

 İzleyiciler arasında Ak Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Cemalettin Kaflı, Ak Parti Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Ak Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç ve yönetimi, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, MHP Çayırova İlçe Başkanı Fatih Kartal, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Keskin, çeşitli STK Temsilcileri, bölgedeki diğer ilçelerin Semerkand temsilcileri ve bini aşkın vatandaş katıldı.

Bazı protokol üyeleri işleri sebebiyle programdan erken ayrılmak zorunda kalsa da Ak Parti Çayırova İlçe Başkanı Kılıç sonuna kadar izledi.

Gece Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Semerkand Çayırova Temsilcisi ve Çayırova İlim ve Hizmet Yardımlaşma Derneği Başkanı  Aslan Yılmaz’ın konuşmasıyla devam etti. Yılmaz geceye katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Yılmaz’ın konuşmasının ardından Çayırova’nın sevilen grubu Grup Sadakat sahne aldı. Ardından Ser Organizasyon’un asıl programına geçildi.

Muhabbet gecelerinin bu yılki konusu kardeşlik, bağımlılık ve iletişimsizlik idi. Meddah-ı Fakir Yusuf Duru sahneye çıkarak gerçekleştirdiği muhabbette önce Çanakkale’yi, Çanakkale’deki kardeşliği anlattı. Kardeşlik üzerine çeşitli sunumlar yaptıktan sonra salondaki kişiyi tanısın tanımasın birbirlerine döndürerek, birbirlerine sarılmalarını sağladı

 

 

 

Programa  SER ilahi grubunun ilahileri ile devam edildi. Murat Belet şiirleri ve ilahileri ile izleyicilere doyumsuz dakikalar yaşattı. Veysel Çelik Demir ise sahnede  İslami figürlerle  Hz. Peygamberimizin hayatından da kesitler sunduğu kum sanatını sergiledi. Son olarak Dursun Ali Erzincan'ın sahne aldığı gecede ilahiler ve naatlar okundu. Çayırova  halkının yoğun ilgi gösterdiği gecede kardeşlik ve aile vurgusu yapıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki