Müdürler İçin Bakan Avcı’yla Görüştü

Müdürler İçin Bakan Avcı’yla Görüştü
02 Nisan 2016, Cumartesi - 12:25

CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar, kentimizde 40’ın üzerinde okul müdürünün göreve iadesi için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yla görüştü. 

Geçtiğimiz hafta Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı’yla görevden alınan okul müdürlerine ilişkin görüşme yapan CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar, başkan Yaşar Şanlı’dan konuya ilişkin mahkeme kararları ve dosyalarını alarak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yla görüşeceğini belirtmişti. Akar, sözünü tutarak, kentimizde 40’ın üzerinde okul müdürünün göreve iadesi için Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yla görüştü. Bakan Avcı ise Kocaeli’deki bu durumu inceleyip konuyla ilgili gerekli girişimlerde bulunacağını belirtti.

 

AKAR DEVREYE GİRDİ

Akar, Şanlı’dan aldığı dosyayı bakan Avcı’ya teslim ederek gereğinin yapılmasını istedi. Meclis genel kurulunda yapılan görüşmede bakan Avcı, Akar’dan bilgiler de alarak gerekli işlemlerinin yapılacağını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın iki yıl öncesinde yaptırdığı uygulamayla yüzlerce tecrübeli okul müdürünü görevden almıştı. Bunun ardından mahkemeye başvurarak dava açan okul müdürlerinin büyük bir çoğunluğu göreve iade edilmişti. Konuyla ilgili mecliste yapılan görüşmelerde konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bu uygulamada görevden alınan tüm okul müdürlerinin göreve iade edildiğini söylemişti.

 

MAĞDURİYET SON BULSUN

Ancak Kocaeli’de mahkeme kararları olmasına rağmen görevlerine iade edilmeyen müdürler için devreye giren CHP milletvekili Akar, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı’yla yaptığı görüşme sonrası dosyayı kendisinden teslim alarak Bakan Avcı’ya ileteceğini belirtmişti. Meclis Genel Kurulunda Bakan Avcı ile görüşen Akar dosyayı teslim ederken gereğinin biran önce yapılmasını ve yaşanan mağduriyetin giderilmesini istedi. Bakan Avcı da dosyayı inceleyerek gerekli işlemlerin yapılacağını belirtti.

 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki