MİNİK ENGELLİLER BÜYÜLEDİ

Gebze merkezli faaliyet gösteren Minikler Akademi Eğitim ve Çocuk Derneğince Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde düzenlediği “ Minik Engelliler engel tanımıyor” gecesi muhteşem görüntülere sahne oldu.
14 Mayıs 2014, Çarşamba - 18:35

 

 

Minikler Akademi Derneği başkanı Ramazan Özkürkçü’nün ev sahipliği yaptığı ve engeliler haftası nedeniyle düzenlenen gecede sahne alan minikler salonu hınca hınç dolduran yüzlerce kişiye unutulmaz anlar yaşattılar. Minikler akademi öğrencilerinin yanı sıra, Gebze Eğitim Uyguluma okulu zihinsel engelli öğrencilerinin sahne performansları salonda bulunan annelere ve babalara duygusal anlar yaşattı.

 

Gecenin açılış konuşmasını yapan Dernek başkanı Ramazan Özkürkçü konuşmasında

“ Engelliler haftası nedeniyle düzenlediğimiz bu geceye destek veren tüm Gebzelilere minnettarım. Hepimiz birer potansiyel engelli adayıyız. Engelli kardeşlerimizi ve öğrencilerimizi yaşama adapte etmek ve topluma kazandırmak adına hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir”dedi.

 

Başbakan Erdoğan’a engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için atılan adımlardan ötürü teşekkür eden Özkürkçü, gelecek yıl bu organizasyonun uluslar arası olarak gerçekleşmesi için adımları atmaya başladıklarını sözlerine ekledi.

 

Minik Engelliler Engel tanımıyor gecesinin tüm geliri Gebze’de faaliyet gösteren Eğitim ve Uygulama merkezine verilirken, Gecede bir konuşma yapan Gebze belediye başkan yardımcısı Nilay Ayran, Gebze Eğitim ve uygulama merkezi öğrencilerinin okulda ürettikleri ürünlerin Gebze belediyesince satışının gerçekleşmesi için gerekli adımların atıldığının müjdesini verdi.

 

Geceye AKP MKYK Üyesi Sibel Yıkılmaz,  Gebze ilçe başkanı Cemalettin Kaflı, Gebze Belediye başkan yardımcısı Nilay Ayran, Gebze ilçe spor müdürü Mücahit Sak, Çayırova ilçe spor müdürü Çetin Malkoç, Kocaeli Büyükşehir belediyesi sosyal işler şube müdürü Mücahit Aslan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri  ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki