Milletimiz MHP’ye yetki verecek

Adıyaman ve Suruç’ta yaşanan terör olaylarını lanetleyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Yaşanan olaylara tahammülü kalmayan milletimiz MHP’ye gerekli yetkiyi verecektir. Akan kanların hesabını biz soracağız” dedi
22 Temmuz 2015, Çarşamba - 14:23

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü il binasında düzenlediği basın açıklaması ile Adıyaman’da şehit olan 1 asker ve 2 askerin yaralanması, Suruç’ta yaşanan elim patlama sonucunda hayatını kaybeden ve yaralananlar için basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamasında terörü lanetleyen Ünlü, erken seçimi bir kez daha dile getirerek “sınırlarımızda çember giderek daralıyor. Bugün ülkemizin sınırları kevgire dönmüş ve görüyoruz ki herkes bir şeyleri kınıyor. Çözüm süreci dönen bu safsata rafa kaldırılmalıdır. Bu ülke bir şeyleri daha yaşadı ve tahammülü kalmayan milletimiz MHP’nin ne kadar gerekli olduğunu hissetti. Milletin isteği doğrultusunda MHP’ye gerekli yetki verildiğinde bu akan kanların hesabı sorulacaktır” dedi.

ŞEHİDİMİZİN MEKANI CENNET OLSUN
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, mübarek ramazan ve bayram günlerini geride bırakır bırakmaz sanki birileri tarafından düğmeye basılmışçasına felaketler ve ölümler arka arkaya geldi. Terör kanlı yüzünü Adıyaman ve Şanlıurfa’da bir kez daha açığa vurmuştur. Adıyaman’da PKK tarafından açılan ateş ile bir askerimiz şehit olurken 2 askerimiz yaralanmıştır. Kahraman askerimizin mekanı cennet olsun. Yaralı askerlerimize Allah’tan şifalar diliyorum.

HİÇ KİMSEYE FAYDA SAĞLAMAZ
‘Analar ağlamayacak, terör bitti, bayrağa sarılı tabutlar gelmeyecek’ yalan ve istismarlarına artık kimse aldanmıyor. Çözülme süreci PKK’nın hain planlarına kuluçka işlevi görmenin yanında, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne ağır hasar vermiştir. Bu gerçeği yok saymak işlenen suç ve cinayetlere kılıf aramak hiç kimseye bir fayda sağlamaz. İç huzur ve kardeşlik iklimini bozmaya çalışıyorlar.

SURUÇ’TA YAŞANANLARI LANETLİYORUZ
Şiddete bulaşanlar, terörü politika vasıtası yapanlar, bölünmede çözüm arayanlar, pazarlık masalarına oturup ülkemizin parçalanmasın hizmet edenler elbette emellerini gizleyemeyecektir. Maalesef ki Türkiye kaynak ve kökeni malum olan her türlü örgütünün saldırı ve tahrik kuşatması altına alınmıştır. Ülkemizin çevresindeki çember giderek daralmaya başlamıştır. Kaldı ki Suruç’ta yaşanan kanlı terör saldırısının başka türlü izahı olmayacaktır. Suruç’ta yaşanan olayları lanetliyoruz.

TEK SORUMLU HÜKÜMETTİR
Suruç’ta yaşanan olaylar tüm boyutlarıyla aydınlatılmalıdır. Suruç’a gidenlere izin verilmesi ve gidenlerin orada yalnız bırakılması sorgulanmalı ve değerlendirilmelidir. Karşımızda çok ciddi bir istihbarat ve güvenlik zaafı olduğu apaçık ortadadır. Hükümet her yönüyle mesul olan tek sorumludur. Devlet burada da iradesiz kalmıştır. MHP’nin şiddet ve terör için net tavrı bellidir. PKK, PYD, IŞİD gibi takma adlarla kan akıtan o adi örgütler birer fragmandır. Milletin isteği doğrultusunda MHP’ye gerekli yetki verildiğinde bu akan kanların hesabı sorulacaktır” dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ BİTMELİ
Konuşmasının sonunda şehit yürüyüşlerinin gerçekleşmemesine de değinen Ünlü, “Bu ülkenin insanı bir şeyleri yaşadı ve artık milletimizin tahammülü kalmadı. Milletimiz, MHP’nin bu ülkeye ne kadar gerekli olduğunu hissediyor. Şehidimiz içinbir yürüyüş düzenlesen insanlar korkudan kafeden çıkıp katılmıyor bile. Bazı değerlerimiz çok yozlaştı. Bugün ülkemizin sınırları kevgire dönmüş ve görüyoruz ki herkes bir şeyleri kınıyor. Çözüm süreci dönen bu safsata rafa kaldırılmalı ve icraate geçilme zamanıdır. Bunun tek sorumlusu hükümettir” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki