MHP’den coşkulu aday tanıtımı

18 Nisan 2015, Cumartesi - 21:09

 

MHP Kocaeli Teşkilatının milletvekili aday tanıtım programı coşkuyla gerçekleştirildi. Partililer programda iktidar olmak için çalışma sözü verdi

 

MHP Kocaeli İl Teşkilatı, 2015 genel seçimlerinde meclise taşımak istediği milletvekili adaylarını Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlediği programla partililere tanıttı. Meclise bir kez daha aday olan partinin mevcut Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’nın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından yurtdışında görevlendirilmesi sebebiyle, Dicle Akın’ın ise mazeret bildirerek programa katılamadığı öğrenildi. Ancak Türkkan katılamadığı program için partililere 5 adet kendi fotoğrafının ve seçim propagandası yazıları giydirilmiş araç tahsis ederek varlığını hissettirdi. İl Başkanı Aydın Ünlü, Derince Belediyesi eski başkanı Halit Altuntaş, MHP eski milletvekili Cumali Durmuş, Ülkü Ocakları Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Özcan, milletvekili aday adayları, ilçe teşkilat başkanları, eski il başkanları ve partililer katıldı.

 

DUALARLA AÇILIŞ

Partinin aday listesinde yer alan Saffet Sancaklı, Hilal Elmas, Rıza Ağdağ, Ruhi Çavdar, Kemal Köse, Nurdoğan Kaçar, Osman Beniz, Süleyman Pekin ve Ahmet Yeşil, il yöneticileriyle birlikte salondaki en ön koltukları paylaştı, tüm partililerle tek tek selamlaşarak sohbet etti. Kültür Merkezi önünde kurulan stantlarda partinin bayrakları, atkıları ve parti simgesi taşıyan çeşitli takılar satılırken, ülkücü gençler ise aylık olarak çıkartılan ve geliri ocaklara kalan Ülkü Ocakları Dergisi’nin nisan ayı sayısının satışını yaptı. Salona girişlerde tüm partililere oy kullanacakları sandıkların seçmen listeleri dağıtılarak, oturdukları çevrede seçim çalışması yapmaları istendi.

 

PAZARTESİ SAHADAYIZ
Yaklaşık 1 saat rötarlı başlayan programın açılışında tüm partililer saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu, ardından dualar etti. Programda ilk olarak İlçe Teşkilat Başkanları adına partililere hitap eden Gölcük İlçe Başkanı Hüseyin Çıldır, önümüzdeki hafta pazartesi gününden itibaren aday çalışmaları için sahaya ineceklerini duyurdu. Partililere hitap eden bir diğer isim MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize yaptığı ziyaretler sebebiyle yolların kapatılmasını eleştirdi. Ünlü, “Tüm kapatmalara rağmen kongre salonuna vardık. Ülkeyi Zimbambe’ye döndürdüler” diye konuştu.

 

ADAYLARIN PROGRAMI BELLİ
Yaklaşık bir buçuk aydır saha çalışması yapan tek parti olduklarını söyleyen Ünlü, “33 aday adayımız milletvekili gibi sahada çalıştı. 11 kişiden oluşan adaylarımıza ise İl SKM Başkanlığı programlarını dağıttı. Biz kimseyi ötekileştirmedik, ayrıştırmadık. Bu 11 bizim içimizden çıkan insanlar. İlk sırada yer alan Saffet Sancaklı ülkemize mal olmuş değerli bir sporcu, her yerde bağlantısı olan, tüm halkın fotoğraf çektirmek için sıraya giren bir kişidir. İkinci sıradaki mevcut milletvekilimiz Lütfü Türkkan, mecliste en fazla soru önergesi veren Kocaeli milletvekilidir. Hatta bir il başkanın oğlu yurtdışında kaza geçirdiğinde, kendi oğlunu oraya yollayıp, yaralanan kardeşimizi tedavi ettiren biri.

 

KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM
Tüm adaylarımız değerli ve önemli isimler. Benim dava arkadaşlarım adaylarımızın teminatıdır. Sandığını bekleyen teşkilatlarla iktidar olacağız. Bize güvenin. Güçlü bir yapımız var. Biz birimize sahip çıkmak ve başarmak zorundayız. Bu bizim çocuklarımızın geleceği seçimi diyorsak, tüm gücümüzle sahada olmalıyız. Ben inanıyorum ki her ülkücü bir milletvekili adayı gibi çalışacak. Arabalarınıza 3-4 arkadaş almayıp köylere çıkmazsanız, mahalle çalışması yapmazsanız kimse kendini kandırmasın iktidar olamayız. Teşkilatlarımıza sahip çıkalım ve 7 Haziran seçimlerinde partimizi iktidara taşıyalım.” açıklamasında bulundu. Ünlü’nün ardından tüm adaylar tek tek sahneye çıkarak kürsüden partililere seslendi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki