MHP’de en genç aday Kocaeli’de

07 Eylül 2015, Pazartesi - 14:00

MHP Gölcük İlçe Teşkilatı üyesi, 1990 Trabzon doğumlu İbrahim İnanç Çakıroğlu aday adaylık başvuru dosyasını il başkanı Aydın Ünlü’ye teslim etti. Başvuruya yaklaşık 100 kişi katıldı

MHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Çakıroğlu’nun öz yeğeni olan MHP Gölcük İlçe Teşkilatı üyesi, 1990 Trabzon doğumlu İbrahim İnanç Çakıroğlu aday adaylık başvuru dosyasını il başkanı Aydın Ünlü’ye teslim etti. MHP Kocaeli il binasında gerçekleştirilen milletvekili aday adayı başvurusuna yaklaşık 100 kişinin katılımı ile gerçekleşti. 25 yaşında geride önemli bir öz geçmiş bırakan Çakıroğlu, en genç aday adayı olarak MHP’ye katkı sunmaya çalışacak.

GENÇ KARDEŞLERİMİZİ BEKLİYORUM

Başvuru öncesi konuşma yapan il başkanı Ünlü, “1 Kasım’da gerçekleşecek olan genel seçimler için ilimizden 35’in üzerinde milletvekilliği için aday adaylığı başvurusu yapıldı. Yapılan başvurular sonrasında gençlerimizin siyasete verdiği değer ile en genç adayımız İbrahim İnanç Çakıroğlu kardeşimiz Kocaeli’den başvuru gerçekleştirdi. Ben kendisini medeni cesaretinden dolayı kutluyorum. Bugün bu ülkenin hassas durumundan rahatsız olan kardeşimiz gibi elini taşın altına koyabilen her genç kardeşimizi aday adaylığı için partimize bekliyorum” dedi.

HÜKÜMET SINIFTA KALDI

Ardından konuşan en genç milletvekili aday adayı İbrahim İnanç Çakıroğlu, “Ülkemizin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiği şu günlerde ülkücülerin önemi bir kez daha artmıştır. 13 yıllık AKP iktidarı gün geçtikçe ülkeyi uçuruma biraz daha yaklaştırmış ve bu süre zarfında hükümet tarafından yapılan yanlışlar MHP’yi sık sık dile getirdi. AKP iktidara gelmeden önce 0 olan terör bugün çok tehlikeli boyutlara ulaştı. Hükümet terörün yanı sıra ekonomik ve sosyal politikalarda da sınıfta kalmıştır.

HİÇBİR BEKLENTİM YOK

Hal böyleyken ülkenin olumsuz gidişatına dur demenin tek yolu Türk-İslam fikirlerinin üreteceği projeler ile gerçekleşeceğinin bilincinde olan bir genç kardeşiniz olarak, taşın altına gövdemi karar vermiş bulunmaktayım. Ata mirası olan ülkücülük gibi şanlı bir davanın ve Mustafa Kemal’in neferi olarak fikirler beyan etmek ve çözüm üreterek katkıda bulunmak için MHP’den aday adayı olmaya karar verdim. 1 Kasım’dan hiçbir beklentim olmadan ülkem için buradan adaylığımı açıklıyorum. Güzel vatanıma hayırlı olsun” dedi.

İBRAHİM İNANÇ ÇAKIROĞLU KİMDİR?

1990’da Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Gölcük’te ikamet ediyor. Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Mezunu. Maltepe Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler üzerine tezli yüksek lisans eğitimi alıyor. Kocaeli’de çeşitli yerel gazetelerde köşe yazdı ve çeşitli STK’larda yöneticilik yaptı. Aile şirketi olan Çakıroğlu İnşaat Firması ve Serander Gayrimenkul firmalarında yöneticilik yapmakta. Ayrıca Gölcük Trabzonlular Derneği’nde yönetimde görevini sürdürüyor.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki