MHP’de 4 aday iddialı! Yarın seçilecek

31 Ocak 2015, Cumartesi - 12:06

 

Milliyetçi Hareket Partisi 11. Olağan İl Kongresi, yarın gerçekleştirilecek. İl başkanlığı için Aydın Ünlü, Selim Çakır, Hüseyin Murtazaoğlu ve Sedat Arı yarışacak.

Kongrede yedek ve asil üyeler olmak üzere toplam 79 il yönetim kurulu üyesi ile 23 üst kurul delegesi belirlenecek. Kongreye; MHP Genel Sekreteri Recep Dumanlı, MHP MYK Üyeleri Saffet Sancaklı ile Figen Tosuner, Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan’ın gelecekleri kesinleşti. Kongrenin divan başkanlığını ise genel sekreter Dumanlı üstlenecek. Kongre öncesinde görüştüğümüz dört aday da kongredeki iddialarını açıkladı, seçimi kazanacağını ileri sürdü.

 

İki dönemdir il başkanlığı görevinde bulunan ve kongrede yeniden aday olan Aydın Ünlü, 400 delegenin oyunu alacağını ileri sürdü. Ünlü, ayrıca şunları dile getirdi: “Pazar günü herkesin beklediği gibi kaos olmadan ülkücüye yakışır bir şekilde kongre yapılacak. Adayları destekleyen arkadaşlarımız da bu prensibe göre hareket edecektir. Yönetim kurulumuz hem akademisyen hem de teşkilatçılık anlamında güçlü bir kadro. Tabana vermek istediğimiz mesaj ise kimseyi ötekileştirmeyeceğimizdir. İl teşkilatımıza, ilçe teşkilatlarımıza ve delegasyonumuza güveniyoruz. 400 delegenin oyunu alacağımı düşünüyorum." 

 

Yine kongrede aday olan isimlerden Hüseyin Murtazaoğlu da iddiasını ortaya koydu. Murtazaoğlu, en az 50 oy farkla kongreyi alacağını söyledi. Her ilçede oyu olduğunu da ifade eden Murtazaoğlu, şunları söyledi: “Kongreyi en az 50 oy farkla alacağımızı düşünüyorum. Her ilçede de oyumuz var. Bütün delegelerimizle birebir görüşme imkanımız oldu. Sadece İzmit ilçede bazı delegelerimize ulaşamadık. Onun dışında ise düzenlendiğimiz toplantılarla partililerimiz ve delegasyonumuzla bir arada olduk.

 

Gölcük’te ilçe başkanı Hüseyin Çıldır ile olan tartışmaya da değinen Murtazaoğlu, “Gölcük’teki sıkıntı aile içi bir sıkıntıydı. Biz bir bütünüz. Yaşanan olay da sıkıntı yerine sayılmaz. Gölcük’teki oyların büyük kısmını da ben alırım. Ben Gölcük’ten 30 oy alırım, geriye kalanı da diğer adaylar kendi aralarında bölüşür. Karamürsel ve Dilovası’nın yönetimleri ile delegasyonu da yine bizimle beraber. Kısacası ben 250’nin üzerinde oy alırım, geriye kalan oyları da üç aday bölüşür” diyerek konuşmasını noktaladı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki