MHP İl Başkan Adayı Sedat Arı Hayal kırıklığı yaşayacaklar

15 Aralık 2014, Pazartesi - 16:47

Basın mensuplarıyla bir araya gelen MHP İl Başkan Adayı Sedat Arı, “Şahsi hesaplar içerisinde olanlar siyaset sahnesinden siliniyorlar. Şuan birleşme durumu söz konusu değildir. Milletvekilliği için sıralama derdine düşenlerin hayal kırıklığı yaşadıklarını biliyoruz” dedi.

Geçen dönem MYK üye listesinde adı geçen ve MHP İl Başkan adayı olduğunu açıklayan Sedat Arı, medya evinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. MHP’nin en büyük sıkıntısının beklentilerine ulaşamamak olduğunu söyleyen Sedat Arı, “MHP de göreve talip olmak isteyenler kendi ekiplerini oluşturuyor. Gruplaşma ve kümeleşmeler oluşuyor. Siyasette var olmak fikir ve düşüncelerini kabullenmekle olur. Hedefe yürüyen arkadaş MHP mensuplarının gönüllerine Kocaeli halkının gönlüne girmesi lazım. Ancak zaman zaman hedefi olan arkadaşların bertaraf etmenin peşine düşüyor. Birlik ve beraberliği yok saymadan birlikte hareket etmek itiyoruz” diye konuştu.

 

İLÇE KONGRELERİ BELİRLEYİCİ DEĞİL

MHP ilçe kongrelerinin genel seçimler için belirleyici olmadığını söyleyen Arı, “MHP İzmit, Gölcük Kartepe ve Körfez kongreleri tamamlandı. İl delegasyon yapısını tüm partilerde adaylar kendi tasarruflarıyla belirlerler. Olması gereken ise sahada çalışmışlar gelecekte o ilçede hizmet edecek önderlik yapabilecek arkadaşların il delegesi yapılmasıdır. Aday olan arkadaş seçilen il delegesinin gönlüne girmeyi başaracak. MHP’nin 1999-2000 den bu güne geçirdiği bir süreç var. Adamcılık ve diğer tamamlanamamış hususları bertaraf etmenin peşindeyiz” dedi. Yönetim listesinin henüz belirlenmediğini söyleyen Arı, milletvekili adayı olması beklenen Ruhi Çavdar için “Ruhi Çavdar çok iyi arkadaşımdır ancak yönetim kadromda olmayacak. Aday adayı olanlar kamu oyu yoklamaları parti çalışmaları ve diğer değerlendirmeler neticesinde belirlenecek. Kim MHP açısından faydalı görülürse o kişi aday olacak. İl delegesi yapısıyla MHP çalışması gerçekleşecek diye bir yok” dedi.

 

İDEOLOJİK BİR PARTİYİZ

Çocuk yaşlardan bu yana MHP’nin içerisinde aktif olarak yer aldığını söyleyen Arı, “Bu hareketin mensubu. Çocuk yaşından beri bu hareketten geliyorum. Yüzde 2’lerden yüzde 15’lere yakın noktaya ulaşmış ideolojik bir partiyiz. Popülist politika yapmıyoruz. Bütün parti mensuplarıyla iyi ilişkiler kuruyoruz. Şu anda herkes bir gayret içerisinde. Ancak hareket mensupları ve Kocaeli halkının  gönlüne girmeleri gerekiyor. 1 milletvekiline odaklanmış yapıyı ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Rakamsal değerlere konuşmak gibi bir titrim yok. Başarılı olmak istiyoruz. Başarının yolunu biliyoruz. Belli alanlara değil hedefin tamamına odaklanarak gidiyoruz. 1 milletvekili kavramı bizim en büyük sıkıntımız. Vatandaşına ulaşamamış teşkilat yapılarıyla başarıya ulaşmak mümkün değil” diye konuştu.

 

KOCAELİ, TÜRKİYE’NİN ORTALAMASI

MHP’nin Kocaeli halkından uzak bir fikri olmadığını söyleyen Arı, “Tük milliyetçiliği fikrini benimsiyorum. Kocaeli 72 buçuk milletin bir araya geldiği bir şehir. Kocaeli Türkiye’nin bir ortalaması. Her kesime ulaşabilmeliyiz. Türk milliyetçiliğini iktidar kılmak istiyoruz. Sayısal değer vermek doğru değil. Kim çok çalışırsa vatandaşa birebir ulaşırsa başarıyı elde ediyor. Adaylık süreçleri devam ediyor. Diğer arkadaşlardan kazanamayacağını düşünenler bu yarış içinde bulunmak istemeyebilir. Bu bir ekip meselesi. Çekilmek isteyen kendi başına çekilir. Pazarlık yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. 1 ve 5’inci sıra önemli değil. Amaç 1’e talip olmaktır. Sıralama bizim düşüncemize ters. Sıralama derdine düşenlerin hayal kırıklığı yaşadıklarını biliyoruz. Kendi arkadaşlarını aldatarak bir noktaya gelsen de rezillikle bertaraf edip kapatıp gidersiniz. Bu kişilerin pek çoğu siyaset hayatında çekilip gittiler” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki