MHP Çayırova’dan pakete sert tepki!

MHP Çayırova İlçe Başkanı İsmail Akkuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan demokratikleşme paketine yönelik sert eleştiriler yöneltti.
03 Ekim 2013, Perşembe - 16:52

 Akkuş, “Türkiye Cumhuriyeti'nin milletiyle bölünmez bütünlüğü dinamitlenerek, milli ve üniter yapımızın parçalanma amacıyla adi ve sinsi bir plan uygulamaya geçirilmeye çalışılmaktadır” dedi.

Paket içerisindeki birçok maddenin BDP, Kandil ve İmralı'nın talepleriyle birebir aynı olduğunu savunan ve “Başbakan neyin karşılığında İmralı'ya ve PKK'ya bu kadar taviz verdiğini açıklamalıdır” diyen Akkuş, "Yine Başbakan, siyasi partilerde eş genel başkanlığı gündeme getirirken İmralı canisini partisine eş genel başkan olarak mı düşünmektedir. Yani BOP'a yeni bir eş başkan mı aramaktadır. Bu maddelerin Türk milletinin ve devletinin bölünmez bütünlüğüne ne tür katkısı olacaktır. Başbakan'ın demokratikleşmeden anladığı PKK'nın taleplerini kayıtsız şartsız kabul etmek midir?" şeklinde konuştu. Akkuş, şöyle devam etti:

“Bu paketle emekliye, işçiye, çiftçiye, esnafa, sanayiciye, serbest meslek erbabına, memura herhangi bir demokratik hak verilmiş midir? Sürekli suistimal konusu yapılan alevi vatandaşlarımızın hangi demokratik hakları verilmiştir. Başörtüsü bir defa daha suistimal konusu edilerek nihai çözümden uzak oyalama ile geçiştirilirken, dini inançlarını samimiyetle yaşamaya çalışan mütedeyyin kardeşlerimizin hangi demokratik hakkı verilmiştir? Andımız'ın okunmasından niye rahatsız olmaktadırlar? Acaba bu rahatsız olanlar Türk ve çalışkan olmadıklarını mı düşünmektedirler? Bugün Andımız'ı kaldıranlar acaba İstiklal Marşımızı kaldırmayı, Anayasa'dan Türk tanımını çıkarmayı, Türk bayrağını değiştirmeyi de zamanla gündeme getirmeyi düşünmekte midirler? Varlığımız Türk varlığına olmayacaksa kimlere armağan olacaktır?"

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki