MESLEK SORUNLARI TARTIŞILDI

19 Ocak 2015, Pazartesi - 16:15

Gebze Ticaret Odası(GTO) 4. Meslek Komitesi ‘Meslek sorunları eğilmek ve çözüm önerilerini geliştirme ’ adı altında üyelerine bir seminer programı düzenledi.

GTO meclis salonunda gerçekleşen toplantıya Gebze Ticaret Odası 4. Meslek Komitesi Başkanı Dursun Çalışkan,GTO meclis üyesi Kayahan Özler, Doç.Dr Faik Çelik, meslek komitesi üyeleri katıldı.Programda bir konuşma yapan 4. meslek komitesi Başkanı Dursun Çalışkan, 3 ayda bir üyeleri ile tanışma ve kaynaşma toplantıları yaptıklarını ifade ederek  şunları söyledi:  “Gebze’de sanayi esnafı ile özellikle paletçi ve küçük sanayi, merdiven altı  çalışan bir çok üyelerimiz ile bir araya geldik.  Gördük ki ciddi ve diğer sanayi iş merkezlerine ihtiyaç var. Gebze’de ve diğer ilçelerde bin civarında merdiven altı diye tabir edilen üretici ve tamirci ile bakımcı esnafları çok zor koşullarda mesleklerini icra etmeye çalışıyor.

ÇIRAKLIK VE KALFALIK MERKEZLERİ ÇOĞALMALI

 Genelde sıkıntılarımız aynı. Şikayet ettiğimiz konuları çözümler üreterek sunmalıyız. Statiklere göre her geçen gün işçi ve memur çalışan sayısı artıyor.  Bizce çıraklık ve kalfalık eğitim merkezleri çoğalmalı öğrencilerin üretkenlikleri artırılmalıdır. Çünkü sanatkârlarımız her geçen gün ciddi ara eleman sıkıntısı çekiyor.  Diyorum ki sanayimizin çarkı dönsün ülkemiz ekonomik sıkıntıları aşsın. Odamız her zamanki gibi başarılı hizmetler sunsun. Komitemiz kenetlenerek bundan sonradaki toplantılarda daha duyarlı olsun” dedi. 

SEMİNER VERDİ

Başkan Dursun Çalışkan’ın konuşmasının ardından programda Doç. Dr. Faik Çelik komite üyelerine Türkiye’nin ekonomik gidişi ve kobilere verilecek kredi ve teşvikler konusunda bir seminer verdi. Seminer sonunda Çelik’e Başkan Dursun Çalışkan tarafından hediye takdim edildi. 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki