Merkez Caminin Temeli Dualarla Atıldı

03 Nisan 2015, Cuma - 20:07

 

 

Dilovası'nın en eski camisi olarak bilinen Dilovası Merkez Caminin, yenisinin temeli dualar ile atıldı.

 

1961 yılında yapılan Dilovası'nın en eski camilerinden biri olan Dilovası Merkez Cami, yeniden yapılıyor. Cami’nin yetersiz kalmasından dolayı yeni cami yapılması için temel atıldı. Merkez cami temel atma törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimi, AK Parti Dilovası SKM Başkanı İhsan Şanlı, AK Parti Dilovası İlçe Gençlik Kolları Başkanı Semih Kaya, Çolakoğlu Yönetim Kurulu üyesi Cahit Aşkın, DOSB Başkanı Mustafa Türker, Muhtarlar, Sivil Toplum kuruluşları, Merkez Cami Derneği Başkanı Hakkı Nalbant ve yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

BİR SENE İÇİNDE BİTİRMEYİ PLANLIYORUZ

Caminin başlangıcında destek veren herkese teşekkür eden Merkez Cami Derneği Başkanı Hakkı Nalbant,”Yeni yapılacak camimizi bir sene içinde bitirmeyi planlıyoruz. Camimizin 470 m2 yeri var, 850 m2 kapalı alanı olan camimizin arka tarafına bayanlar için üç katlı Kuran Kursu yapacağız” dedi.

 

HEP BİRLİKTE DESTEK OLDUK

Çağın gereklerine uygun inşa edilecek olan modern yeni caminin temel atma töreninde konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar,” İlçemizin en eski camisi olan merkez camimiz yıkılarak yenisinin yapılması için hep birlikte destek olduk. Destek veren herkese teşekkür ediyor, bu projenin ilçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Allah’ın mescitlerini camilerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inananlar imar eder diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,”Bu ibadet alanı için daha önce fikir alış verişinde bulunduk ve planladık, şimdi temelini atıyoruz. Temennimiz kısa bir sürede bitirip burayı ibadete açmak. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Konuşmaların ardından temel atma alanında kurban kesilerek, dualar eşliğinde düğmeye basıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki