Mekke'nin fethinin 1383. yıl dönümü kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)'nin 81 ilde 600 farklı noktada kutladığı fetih kutlamalarına yoğun ilgi oldu.
02 Ocak 2014, Perşembe - 13:55

Anadolu Gençlik Derneği (AGD)’nin 81 ilde 600 farklı noktada kutladığı fetih kutlamalarına yoğun ilgi oldu. Anadolu Gençlik Derneği  Gebze  Şubesince düzenlenen Mekke´nin fethinin 1383. yıl dönümü kutlamalarına da vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Gebze Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen kutlamalara Saadet Partisi Gebze Belediye başkan adayı Nurettin Çelik, Ak Parti Gebze Belediye Başkan Aday adayları Halim Bülbül ve Resul Tat, AGD Gebze T Başkanı Mehmet Durnaoğlu, eski AGD Gebze Şube Başkanı Ergin Öztürk, STK başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuranı kerim tilavetiyle başlayan gece de Anadolu Gençlik derneğini tanıtan ve Mekke’nin Fethini anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı. Kısa bir selamlama konuşması yapan AGD Gebze Şube Başkanı Mehmet Durnaoğlu, birlik beraberlik mesajı verdi.

YENİ BİR FETHE İHTİYAÇ VAR

Adem Sevgi’nin sunuculuğunu yaptığı programda Gebze’nin emekli vaizlerinden Saadettin Karataş Mekke’nin Fethini anlattı. Karataş, o gün olduğu gibi bugün de fethi, fetih ruhuna ihtiyaç olduğunu söyleyerek, “bin 400 sene önce nasıl Efendimiz ve ashabı Mekke’yi kurtardıysa bugün de Müslümanların birleşerek İslam birliğine ihtiyaç var” dedi.

MÜSLÜMAN BEDDUA ETMEZ

Mekke’nin fethinin Taif’te başladığını söyleyen Saadettin Karataş Hoca, “Efendimiz Taif’te taşlanmasına, işkence çekmesine rağmen beddua etmemiştir. Hz Zeyd’in “beddua et demesine rağmen beddua etmediği, yine onlara “Allah’ım onlar bilmiyorlar. Onların nesillerinden Müslümanlar çıkart” diye dua etti” dedi. Saadettin Karataş Hoca, ne olursa olsun Müslüman’ın hiç kimseye  beddua etmeyeceğini, “Allah’ım bu kardeşlerimizi bu yanlıştan döndür” diye dua etmemiz gerektiğini söyleyerek seyircilere Peygamber Efendimizin hayatını okumalarını ve anlamalarını tavsiyesinde bulundu.

Peygamber Efendimizin  vefası, cömertliğini de örneklerle anlatarak, Mesneviden verdiği örnekle efendimizin sözlerinin bin yıllık çınar olduğunu bundan ders almamız gerektiğini vurguladı. Karataş, sözlerini Müslümanların birlik ve beraberliğine ve Milletimize dua ederek bitirdi.

GÖNÜLLERİ MEST ETTİLER

Gecede Gebze’ni yakından tanıdığı ezgi sanatçısı Muhammed Acar, Adem Sevgi ve Umut Mürare ezgileriyle geceye katılanları coştururken, Ömer Faruk Elmas’ın  kum sanatı gösterisi, şiirleriyle Ahmet Çağıl ve Yunus  Yıldız beğeni toplarken, İran’dan Kuran- ı Kerim okuma birincisi Ahmet Ebul Kasımi ve İran’dan çocuk hafız Muhammed Taha Yasin okudukları Kuran’ı Kerim tilavetiyle gönülleri mest ettiler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki