Mekke’nin Fethi Coşku İle Kutlandı

03 Ocak 2016, Pazar - 14:19

Anadolu gençlik derneği Çayırova temsilciliği öncülüğünde Çayırova belediye kültür salonunda yoğun bir katılım ile Mekke’nin Fethini 1385. yıl kutlaması gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Çayırova Anadolu gençlik derneği başkanı Sinan Aydemir gerçekleştirdi Mekke’nin Fethi iman, azim, sabır ve fedakârlıkla gerçekleştirilen kutlu bir fetihtir. Mekke’nin Fethi bir damla kan dökülmeden, aksine her bir ferdin can ve mal emniyetiyle gerçekleşmiş bir fetihtir. Bu durumda bize göstermektedir ki; gerçekleşen bu fetih, beldenin-şehrin fethi değil aslında gönüllerin fethidir. Böylesine muazzam bir fethi anmak ve genç nesillere anlatmakta elbette Anadolu Gençlik Derneği’nin vazifesidir dedi.

Programda Kuran-ı Kerim tilavetleri, ilahiler, Sinevizyon gösterileri, konuşmacılar ve ayrıca geçtiğimiz hafta yapılan Siyer-i Nebi yarışması ilçe birincisine ödül töreni gerçekleşti.

Çayırovalılar Mekke’nin Fethinde Buluştu

AGD Kocaeli ilçelerinde gerçekleşen programlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. Çayırovada gerçekleşen programa Çayırova Anadolu gençlik derneği başkanı Sinan Aydemir, Çayırova SP. Belediye meclis üyeleri Ali Uçar, Zeki Özçelik, Necati Apaydın, Eski Kocaeli SP. Milletvekili adayı Yusuf Aksu SP. Çayırova ilçe yöneticileri, Çayırova Gençlerbirliği Spor başkanı Muzaffer Çetin, AGD Çayırova yöneticileri ve çok sayıda Çayırovalılar programa yoğun ilgi gösterdiler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki