MEDİCAL PARK GEBZE BEYİN PİLİNDE CAZİBE MERKEZİ!

Yurt Dışı Hastaları Beyin Pili İçin Gebze’de!
30 Eylül 2014, Salı - 17:13

Sıyamand Thıkrı Sulaıman çareyi Medical Park Gebze Hastanesinde buldu.

 
Sıyamand Thıkrı Sulaıman 41 yaşında. Irak Erbilde beş çocuğu ile birlikte yaşıyor. Yedi yıl önce başlayan Parkinson hastalığı için Irak, Erbil ve Musul başta olmak üzere bir çok yerde hastalığına  çare arayan Thıkrı Sulaıman’nın  , bir süre ilaç tedavisi ile Parkinson hastalığını kontrol altına alınmaya çalışıldı.
Zaman geçtikçe titremeleri artan Thıkrı Sulaıman mesleği olan demirciliği de yapamaz hale geldi. Çalışamaz duruma geldiğinde Türkiye ile temasa geçildi.
Beyin Pili operasyonunun Türkiye’de en iyi yapılan merkezlerden biri olan Medical Park Gebze Hastanesi’ne ulaşıldı.
 

MEDİCAL PARK GEBZE BEYİN PİLİNDE CAZİBE MERKEZİ!

 
Medical Park Gebze Hastanesi Beyin ve Sinir  Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Hasan Çelik gerekli tahlil ve tetkikleri yaptıktan sonra, hastanın Parkinson hastalığının ileri derecede olduğunu ve beyin pili takılarak kontrol altına alınması gerektiğini bildirerek operasyon sürecini başlattı.
 
Yapılan operasyon ile ilgili bilgi veren Beyin ve Sinir  Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Hasan Çelik ‘’Hastamızı Parkinson hastalığı yönünden değerlendirdik. Parkinson hastalığının tedavi ve kontrolünde dünyadaki son gelişmeler ışığı altında ele aldık. Hastamızın derin beyin stimülasyonu (beyin pili) açısından uygun bir hasta olduğuna karar verdikten sonra hazırlıklarımıza başladık.  Ameliyat öncesi hazırlıkların ardından operasyona alınan hastamıza, bilinen adıyla beyin pili taktık. Operasyon süresince hastamız uyanık olduğu için olumlu etkilerini hemen gördük.Ameliyat sırasında el ve ayaklardaki titremeleri geçen hastaya başarılı bir operasyon yapmış olduk. Ameliyat sonrası takiplerinde de herhangi bir sorun yaşamadığımız hastamızı kısa bir süre sonra (3-4 gün içinde) memleketine gördermeyi planlıyoruz. Böylelikle en kısa zamanda normal yaşantısına dönecek olan hastamız, mesleği olan demircilik işinede kaldığı yerden devam edebilecek.’’ Dedi.
 
Sıyamand Thıkrı Sulaıman ‘’ Türkiye çok güzel, insanları çok yardım severler. Bizler Medical Park Gebze Hastanesine gelmeden önce korku ve kaygı içerisindeydik. Fakat doktorumuz Beyin ve Sinir  Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Hasan Çelik  ve hastane ekibi ile tanıştığımızda bu korku ve kaygılar kendiliğinden kayboldu. Güven ve huzur içerisinde operasyonumuzu gerçekleştirdik. Bu gün takılan pil sayesinde elimdeki titremelerin tamamına yakını gitmiş durumda. Başta Beyin ve Sinir  Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Hasan Çelik’e ekibine ve Hastane çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyorum. Bir daha sağlığıma kavuşamama korkusu ile geçirdiğim yedi yılı bana unutturup eski sağlığıma kavuşmamı sağladılar.’’ Dedi.
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki