Mecliste Yoğun Tempo

08 Ekim 2015, Perşembe - 15:06

Çayırova Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısının 2.oturumu Çayırova Belediyesi 2016 yılı tahmini bütçesi 89.000.000.00 TL olarak kabul edilirken CHP'liler bütçeyi yetersiz ve SP'liler ise bütçeyi beğenmediklerini belirttiler. 

 

Demirci, Çayırovaya Yakışan Bir Proje Geliyor Müjdesi

Çayırova belediye başkanı Şevki Demirci Ekim ayı meclisinde yaptığı açıklamada muhalefete yüklendi biz şu an Çayırovanın 30 senede yapamadığı hizmetlere start vermiş bulunmaktayız diyerek yapılacak olan hizmetleri meclisten Çayırova halkı ile paylaştı Kent Meydanına 2017’nin ilk ayında start vereceklerini yer sahiplerinin yüzde 95 ile anlaştıklarını, Çayırova mahallesine yapacaklarının okul çalışmalarını 6 ay içerisinde bitireceklerini kalan okulluda bir sonraki eğitim yılı bittiğinde yıkacaklarını Çayırova girişindeki olan araziye Kültür merkezi, Sekapark halı sahalar Nikah salonları anlayacağınız Çayırovaya yakışan bir proje ile halkımızın ailesi ile birlikte gezeceği yeşil alan yapacakları müjdesini paylaştı.

CHP Konca, Çayırova İçin Yapılacak Çok Hizmet Var

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci'nin başkanlığında belediye meclisindeki toplantıda toplam 10 madde görüşüldü. Açılış yoklama ile başlayan mecliste ilk olarak gündem dışı söz alan CHP'li meclis üyesi Abdulkadir Konca, "Özellikle 2015 yılında olmazsa olmazımız olan Çayırova Belediyesi'nin yapması gereken çok şey var. Çağdaşkent'te 13 yıldır hala iskan alınmadı. Bu konuyla ilgili olarak yaşanan sorun biran önce çözülsün. Vatandaş mağdur durumda Cumartesi-pazar günlerinin berberlerin ve kuaförlerin nöbetçi olarak açık olmaları yönünde belediye bir çalışma yapılmalı." dedi.

Demirci, Çayırovada Asfaltsız Mahalle Kalmayacak

Sorulara cevap veren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, "Çağdaşkent'teki iskan sorunuyla ilgili olarak bir çalışma yapıyoruz. Gerekli bir komisyon kurduk. İskanlar yazıldı. Kuaförlerle ilgili olarak çalışmak istemiyorlar. Kent Meydanı ile ilgili olarak 3 okulun plana aldık yaptırıyoruz. Çayırova'da 30 yıldır asfalt değmeyen yerleri asfaltlıyoruz. 15 bin ton asfalt ile Çayırova'd asfaltsız yer bırakmayacağız." diye konuştu. Gündemin 1. maddesi Güzeltepe Bilgi Evi’nin isminin Türkkan Göktürk Bilgi Evi olması yönünde karar oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin 2.maddesi olan Atatürk Mahallesi'ndeki semt konağına Şehit Yarbay İlker Çelikcan isminin verilmesi oybirliğiyle kabul edildi. 3.madde olan Çayırova'da yeni yapılan 3 parka yeni isimler verilirken 4. 5. ve 6. maddeler imar tadilat planlarına yönelik itirazlar komisyonlara gönderildi.

CHP’li Koç, Çayırova İçin Düşük Bir Bütçe

Gündemin 7. maddesi 2016 yılı mali performans programı oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin 8.maddesi 2016 yılı mali bütçe kararnamesi ile ilgili komisyon raporu oyçokluğuyla kabul edildi. Gündemin 9.maddesi oyçokluğuyla kabul edildi. Gündemin 10.maddesi 2016 yılı gelir bütçesi 89.000.000.00 TL olarak ile ilgili olarak CHP'li meclis üyesi Halis Koç, "2015 yılında toplam bütçemiz 80 milyon TL iken 2016 yılı bütçesi 89 milyon TL. Hızla göç alan Çayırova için düşük bir bütçesi.  2015 yılı gibi gözle görülür bir yatırım yok. Kent Meydanı, semt pazarı, küçük sanayi, kültür merkezi ve yüzme havuzu gibi projelerine artık başlanmalı. Ramazan etkinliklerinde daha çok reklama yönelik iftarlar yapılıyor. Çöp kontenyırlarının yeraltına alınması gibi bir durum olacak mı diye mecliste konuştu.

SP. Özçelik, Bütçe Bizlere Güven Vermiyor

SP'li Meclis Üyesi Zeki Özçelik, "2016 yılı için harcama esaslı bir bütçe çıkarmak zorundaydı. Bu bütçe geçen sene de aynıydı. Değişen tek şey sermaye geliri Bu bütçe uydurma bir bütçe. Yasal bir zorunluluğu yerine getirmek için tiyatro yapmaya gerek yok. 2016 yılını planlamadınız. Bu bütçede disiplin yok. Keşke yatırımları ona göre planlayıp bütçeyi ona göre yapmalıydınız." dedi.

Demirci, Yaptığımız Bu Bütçede Borçlu İş Yapmayı Düşünmüyoruz

Eleştirilere cevap veren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, "Semt konakları ile ilgili olarak ihalelere çıktık. Diğer büyük projeleri büyükşehir belediyesine yaptırıyoruz. Kent Meydanı ile ilgili kamulaştırma sıkıntımız var. Belediyenin demirbaş olarak kullanacağın araçları kendimiz alıyoruz. Ancak diğerlerini almamıza gerek yok. Yaptığımız bu bütçede borçlu iş yapmayı düşünmüyoruz." Çayırovanın Gelişmesine Hamle Yapıyoruz diye konuştu.

Vatandaşlar Ekim Ayı Meclisini Takip Ettiler

Çayırova ekim ayı meclisine Çayırovalılar takip ettiler Çayırova CHP Kadın Kolları Başkanı Turkkan Kılıç, Çayırova Cumhuriyet Kadınları Derneği Şube Başkanı Emine Özcan ve vatandaşlar mecliste yerlerini aldılar. Bir sonrakı Kasım Ayı Meclisi 4 Kasım 2015 Çarşamba günü Saat 15.00 de oylaması kabul edilerek belirlendi.

 

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki