Meclis Kırmızı Beyaz

Meclis Kırmızı Beyaz
03 Ağustos 2016, Çarşamba - 13:47

Çayırova Belediyesi’nin Ağustos ayı meclis oturumu renkli geçti. Oturum için bir araya gelen meclis üyeleri Türk Bayrağı şeklinde dizayn edilmiş tişörtlerle Ağustos ayı oturumunu gerçekleştirdi

 

DEMİRCİ: ELİMİZDE LİSTEMİZ VAR

Saygı duruşunda bulunulmasından sonra istiklal marşının okunmasıyla başlayan oturumu Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci yönetti.  Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce söz alan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci FETÖ’cü teröristlere karşı belediyede savaş açıldığını bir tane bile bırakılmayacağını ifade etti. “Hepimize geçmiş olsun” dilekleriyle başlayan Demirci sözlerini “15 Temmuz’dan önce darbe olacak deseler kesinlikle inanmayı bırakın ihtimal dahi vermezdim.  İster darbe deyin, ister katliam deyin asker ve polisimize mal edilmeyecek devletin kılcal damarları sayılacak hassa noktalarına sızmış hainler grubunun işi. Bu kesinlikle askere ve polislere mal edilemez” şeklinde devam ettirdi.  İhaneti gerçekleştiren millete kurşun sıkan hainlere “katliam çetesi” diye niteleyen Demirci  “1980 darbesini görmüş birisi olarak o zamanda bile millete kurşun sıkılmadı” ifadeleriyle 15 Temmuz’un ihanetindeki vahşiliği dile getirdi. 

CHP ‘li meclis üyesi Halit Koç ve arkadaşlarının verdiği belediyede bölücü örgüte mensup çalışan varmı,varsa haklarında ne tür işlem yaptınız soru önergesine Cevap veren Demirci;

Bütün bu olanlardan sonra Türkiye’de kesinlikle FETÖ’cü oluşuma taviz verilmeyeceğinin altını çizen Demirci “Bununla ilgili bizde zaten liste var. Bundan sonra personel,  memur, çalışan, müteahhit fark etmez. Eğer sizlerin de bildiğiniz kişiler varsa bizlere yardımcı olabilirsiniz” diye konuştu.  

ŞEHİT ASTSUBAY ÇAYIROVA’DA YAŞATILACAK

Öte yandan Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda Tümgeneral Zekai Aksakallı’nın emir subayı olarak görev yaparken bulunduğu birliği teslim almaya gelen darbecilere tek başına olmasına rağmen teslim etmeyerek hainlere çok önemli zayiat veren bu sırada da şehit düşen Niğdeli astsubay Ömer Halis Demir’in bu kahramanca girişimi Çayırova’da unutulmadı. Çayırova Belediyesi önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan Semt Konağı’nın ismini 15 Temmuz şehitlerinden Ömer Halis Demir’in adını vererek yaşatacak.  Çayırova Belediyesi’nde 8 gündem maddesi konuşuldu. Bir sonraki Meclis toplantısı 2 Ekim’de gerçekleştirilecek.  Ayrıca Çayırova Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Halis Koç ile Saadet Partili Üyesi Zeki Özçelik’te 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetledi.

SON SÖZÜ KARAOSMANOĞLU SÖYLEYECEK

Çayırova belediyesi Ağustos ayı meclisinde gündeme gelen Çayırovalıların merakla beklediği kat artışı imar maddesi Çayırova meclisinden geçti. Artık son sözü Kocaeli büyükşehir belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu söyleyecek.

HALİS KOÇ ‘‘EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.’’

Çayırova belediye meclis üyesi CHP gurup sözcüsü Halis Koç Ağustos ayı meclisinde yaptığı açıklamada; Sayın Başkan, Değerli meclis üyeleri, Kurum Amirleri, Basın Mensupları ve çok değerli Çayırovalılar; Hepinizi grubum ve şahsım adına saygıyla selamlıyorum. Değerli arkadaşlar sözlerime başlarken 15 Temmuz darbe girişiminde ; gözlerini kırpmadan vatanı için canlarını feda eden sivil, asker, polis kahraman şehitlerimize, yine terörden şehit olan kahraman asker ve polisler, masum sivil yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, ülkesi uğruna darbeye direnen ve terörden yaralanan yiğit insanlarımıza, polis ve askerimize acil şifalar diliyorum. Darbeye direnen, darbeyi dışlayan, demokrasiye destek veren asker ve polis tüm yurttaşları saygıyla selamlıyorum. Değerli arkadaşlar 15 Temmuz da Türk Silahlı Kuvvetleri’mize sızan FETÖ Terör Örgütü’ ne bağlı bir cuntanın parlamenter demokrasimize yönelik darbe girişimini ve bunların iç ve dış destekçilerini grubum adına lanetliyoruz ve kınıyoruz. Darbeciler tüm işbirlikçileri ile birlikte hukuk düzeni içinde yargı önünde hesap vermelidirler, halkımızın demokrasiye olan inancı bu darbe girişimini başarısız kılmıştır. Bu darbeyi yapanların üzerindeki üniformalar ve ellerindeki modern silahlar bizleri yanıltmasın. Bunların kafa yapısı ve zihniyeti Kubilay ın kafasını kesenlerden farkı yoktur. Darbe emirlerini amirlerinden değil, imamın ordusundaki hiyerarşik yapıdan almışlardır. Gelecekte benzer kalkışmaları engellemek, çağdaş düşünmeyi gerçekleştirecek bilime dayalı, eleştirel akla sahip nesiller yetiştirecek, akılcı bilimsel ve laik eğitimin önünü açmaktan geçer. Mustafa Kemal Atatürk ‘’Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz en doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.’’ sözleri tarihsel tecrübenin ürünüdür.  Yine Mustafa Kemal Atatürk  ‘‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’’ diyerek ‘‘Egemenlik, koşullar ne olursa olsun milletin elindedir ve elinde olacaktır.’ ve tüm yetkilendirme hakkı tamamen halka bırakılmıştır. Kısaca her şeye halk karar verir. Halkın gücünden daha büyük güç olamaz. Egemenlik, tam olarak demokrasiye giden yol demektir. Atalarımız Cumhuriyeti emekle, gözyaşı ile binlerce şehit vererek kurdular. O günkü Cumhuriyette birlik ve beraberlik vardı, bugünkü birlik ve beraberliğimiz darbeyi başarısız kılmıştır. Değerli arkadaşlar gün birlik günüdür. Gün dikta yönetimlere ve darbelere karşı direnme günüdür. Sloganımız; ‘’Hep birlikte ve her zaman ne darbe ve ne dikta, yaşasın tam demokrasi ‘’ diyoruz dedi.

UÇAR, KAZANAN ÇAYIROVA OLSUN

SP. Çayırova belediye meclis üyesi Ali Uçar,  Çayırova Belediyesi Meclis toplantısında imar kat artışı için herkese eşit mesafede yaklaşılmasını istedi.

Çayırova Belediyesi Saadet Partisi Meclis Üyesi Ali Uçar, ağustos ayı meclis toplantısında Çayırovanın dört gözle beklediği imar ve kat artışı Çayırovanın yararına olmasını istedi. Ayrımcılık yapmadan vatandaşlarımıza ve para patronlarına aynı mesafede yaklaşmalarını belirterek eski yapılan hatalardan ders alınıp yeni bir sayfa açarak herkesin bir yararına imar hizmeti olmasını istedi. Kocaeli büyükşehir en kısa zamanda gerekli hizmet adımını atarak Çayırovalıların dört gözle beklediği imar müjdesini bekliyoruz diyerek sözlerini noktaladı.

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki