Meclis Başkanlığı bakanlık dağılımını açıkladı

25 Ağustos 2015, Salı - 20:47

Başbakanlık kaynakları, geçici seçim hükümetindeki parti dağılımı hakkında bilgi verdi.Geçici Başbakanlık görevine atanan Ahmet Davutoğlu Çankaya Köşk'ünde önemli açıklamalarda bulunurken Meclis'teki bakanlık dağılımı da belli oldu.Başbakan hariç AK Parti'ye 11, CHP'ye 5, MHP ve HDP'ye 3'er bakanlık düşüyor.

DAVUTOĞLU 5 GÜN İÇİNDE KABİNEYİ KURACAK

Erdoğan bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu geçici seçim hükümetini kurması için görevlendirdi.Başbakan Davutoğlu, 5 gün içinde kabineyi kuracak. Bu kapsamda, geçici seçim hükümetinde partilerin oy oranına göre partilere Bakanlık verilecek. MHP ve CHP, geçici seçim hükümetine üye vermeyeceklerini, HDP ise geçici seçim hükümetinde yer alacaklarını açıklamıştı.

KABİNE NASIL OLACAK?

Davutoğlu'nun oluşturacağı geçici Bakanlar Kurulu'nda Adalet, İçişleri ve Ulaştırma Bakanları bağımsız olacak. Mevcut 3 ismin de görevine devam etmesi bekleniyor. Geriye kalan Bakanlıklar AK Parti 11, CHP 5, MHP ve HDP'ye 3'er olmak üzere paylaştırılacak.

DIŞARIDAN ATAMA OLACAK

Geçici seçim hükümetinde yer almayacağını açıklayan CHP ve MHP'nin boş bırasktığı koltuklara dışarıdan atama yapılması bekleniyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki