“Marmara Denizi’nde balık nesli hızla azalıyor”

“Marmara Denizi’nde balık nesli hızla azalıyor”
07 Haziran 2016, Salı - 12:42

Hereke Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Tolga Bağdaçiçek , “Bir zamanlar dünyada kabul görmüş akvaryum diye tabir edilen Marmara Denizi’nde balık nesli hızla azalmaktadır “ dedi.

Hereke Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Bağdaçiçek, Marmara Denizi’nde balık neslinin azaldığına d6ikkat çekti. Bağdaçiçek yaptığı açıklamada, “Günümüzde deniz kirliliği ve bilinçsiz avlanma bunun en büyük sebebidir. Tekne yada kıyıdan yapılan zamansız avlanma balık nesli için ciddi tehlike arz etmektedir. Balıkların yumurtlama zamanı olan bu günlerde profesyonel ve amatör balıkçıların üzerine düşen en önemli görev küçük balıkları yakalamamak için azami dikkat ve önem göstermelidir ”dedi. 

 “BALIK BOYU 13 CM OLMALI”

Bağdaçiçek, “Şu anda yakalanabilir balık boyu minimum 13 cm olmalıdır. Unutmayalım ki denizler ve deniz yaşamı bizlerin olduğu kadar çocuklarımızın da geleceğidir. Denizlerimizdeki yaşamın devam edebilmesi için lütfen bu kurallara uyalım ve uyaralım. Özellikle yumurtlama dönemlerinde ( Nisan Mayıs-Haziran) balık yakalamamaya önem gösterelim ve çevremizdeki insanları bu konuda bilinçlendirelim” diye uyarılarda bulundu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki