MARKA’dan 13 milyon 500 bin TL destek

Vali Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında toplanan MARKA yetkilileri, 2015 Temmuz ayı olağan yönetim kurulu toplantısı sonrasında firmalara 13 milyon 500 bin TL’lik mali destek sağlayacak
30 Temmuz 2015, Perşembe - 19:49

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında Wellborn Luxury Otel’de düzenlenen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA)’nın Temmuz Ayı Olağan Yönetim Kurulu toplantısına Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Düzce Valisi Ali Fidan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, MARKA Kalkınma Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Bolu ve Yalova il genel meclisi başkanları, Sakarya, Bolu, Düzce ticaret ve sanayi odası başkanları ve MARKA’nın personeli katıldı. Toplantının gündeminde 2015 yılına ait mali destek programları içeriğinde 3 temel ve 1 destek paketi ile ihtiyaç sahibi firmalara dağıtılacak olan 13 milyon 500 bin TL’lik mali destek görüşüldü.

TERÖRÜ BERTARAF EDECEĞİZ
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Güzeloğlu, MARKA Bölgesi Kalkınma ajansı ile birlikte çok başarılı bir başarı ve performans sergiledi.Bugün burada bu toplantının ev sahipliğini yapmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Son günlerde meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybeden yurttaşlarımızın ruhları şad mekanları cennet olsun. Milletçe bu büyük dayanışmamız ile terörü bertaraf edeceğiz. Milletçe yolumuza devam edeceğiz. Bu saldırılarda yaşamını kaybeden yurttaşlarımızın ailelerine Allah’tan sabır diliyorum.

2 BİN 200 KİŞİYE İSTİHDAM
Biliyorsunuz ki MARKA gelişme, kalkınmada gerek milli gelir gerekse de Türkiye’nin zenginliğine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. Kuruluşundan bugüne MARKA’nın toplam bütçesi 70 milyon 852 bin 028 TL olmuştur. Eş finansman olarak proje ortağımız sivil toplum kuruluşları, kurum ve kuruluşlar, firma ve şirketleirn katkısı olan 65 milyon TL’yi de katarsak, oluşturulan kaynak 135 milyon 646 bin 413 TL’ye ulaşmıştır.Tüm bu projelerde sağlanan doğrudan istihdam 2 bin 200 kişiyi ve dolaylı istihdam daha ötesinde olmuştur.

YATIRIMCILARI DOĞRUDAN İLGİLENDİRİYOR
Bölgede öne çıkan ve bölgenin kalkınmasını sağlayan metal işletme, otomotiv ve yan sanayi, plastik, kimya, makine, gemi inşa ve süs işletmeciliğinde yerel ölçekte var olan ve bunların ileriye taşınmasında MARKA büyük katkı sağlamıştır. Ajansımızın yürüttüğü yenilikçilik faaliyetleri adına özellikle ülkemizde örnek olan ve geçtiğimiz yıl Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla Kocaeli’de düzenlenen toplantıda Türkiye sunumu ile hem de projemizin önemini paylaştığı gibi 5 ilimizde yatırımcıları doğrudan yönlendiriyor.

13 MİLYON 500 BİN TL DESTEK
Bugün toplantımızda mali destek programlarımızı görüşeceğiz. 3 temel alanda ve 1 destek ile ihtiyaç sahibi firmalara dağıtılacak olan 13 milyon 500 bin TL’lik mali destek görüşeceğiz. Buna bağlı olarak temiz üretim alanına yapılacak destek 3 milyon TL, makine imalat sektörüne yapılacak destek 3 milyon 500 bin TL, turizm alanına yapılacak olan mali destek 3 milyon 500 bin TL ve destek olarak turizm ve küçük ölçekli firmalara 3 milyon 500 bin TL mali desteği görüşeceğiz. Mali destekler firmalarımıza hayırlı olsun. Kuruluşundan bu yana MARKA’ya destek sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki