MARKA’dan 10 milyon 500 bin liralık hibe

Kar amacı güden veya gütmeyen projeler için mali destek sağlayan MARKA, düzenlediği toplantıda 2016 yılı mali destek bütçesinin 10 milyon 500 bin lira olduğunu açıkladı.
27 Ocak 2016, Çarşamba - 00:42

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2016 yılında da bölgedeki kar amacı güden ve gütmeyen kuruluşların bölgesel gelişmeye ivme kazandıracak projeleri için mali destek sağlamaya devam edecek. MARKA’nın belirlediği makine imalat, üretim altyapılarının geliştirilmesi ve kültür-turizm alanlarında geliştirilen projelerin mali destek planlamaları Kocaeli Ticaret Odası Burhan Kasım Meclis Salonu’nda hibe desteği almak isteyen vatandaşlara tanıtıldı. MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, MARKA’nın 2016 yılı programı kapsamında projelere toplamda 10 milyon 500 bin TL mali destek sağlayacaklarını paylaştı.

 

“DIŞ TİCARET HACMİNDE PAYIMIZ ÇOK BÜYÜK”

2016 Mali Yılı Mali Destek Programları tanıtımında açılış konuşmasını gerçekleştiren MARKA Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, “Türkiye dış ticaret hacminde Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova olarak Doğu Marmara Bölgesi’nin payı çok büyüktür. Bölgedeki yerli ve yabancı turist sayımız da gün geçtikçe artmaktadır. Bunun yanında tarım alanında da üretimimiz gelişme göstermektedir. Doğu Marmara Bölge Planı MARKA tarafından tamamen 2023 hedefiyle oluşturulan planlarla çalışmaktadır. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için MARKA olarak fonlar oluşturmaya ve projelere destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


“SON TARİH 8 NİSAN”

2016 yılı mali destek programlarıyla ilgili Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’da bilgilendirme toplantıları düzenleyeceklerini paylaşan Ayhan, “Programlara başvurularımız 1 Şubat Pazartesi tarihinden itibaren alınmaya başlanacak. Başvuruların sistemle tamamlanması için ise son tarih 8 Nisan Cuma günü saat 23.59 olarak belirlendi. Proje dosyalarının teslim edilmesi için son tarih ise 15 Nisan Cuma saat 17.00” dedi. MARKA Birim Başkanı Candan Umut Özden ise katılımcıları bilgilendirmek amacıyla MARKA’nın mali destek programları hakkında ve bu programdan yararlanmak isteyen kişilerin hangi yolları izlemesi gerektiği konusunda sunum gerçekleştirdi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki