Makedonya'da birinci oldu

11 Temmuz 2015, Cumartesi - 18:21

Gebze Teknik Üniversitesi Dans Topluluğu Halk Oyunları Ekibi Makedonya’da düzenlenen yarışmada Avrupa’nın ve Türkiye'den katılan 12 grubu geride bırakarak en başarılı grup seçilip, birincilik derecesiyle ödüllendirildi.

Makedonya Ohrid'de 26-29 Temmuz 2015 tarihleri arasında düzenlenen "International  Veteran’s folk, Trpe Cherepovski" adlı kültür ve folklor festivaline katılım gösteren Gebze Teknik Üniversitesi  ( GTÜ)  Dans Topluluğu Halk Oyunları Ekibi Avrupa'nın çeşitli yerlerinden ve Türkiye'den katılan 12 grubu geride bırakarak en başarılı grup seçilip, birincilik derecesiyle ödüllendirildi.
GTÜ’den yapılan açıklamada, “Bu başarısıyla birlikte, Avrupa'da 3 yıl üst üste birincilik alarak Gebze Teknik Üniversitesi ismini bir kez daha gururla duyurmuştur. Ekibimize başarılarının devamını dileriz.”denildi. 

( GTÜ)  Dans Topluluğu Halk Oyunları Ekibi şu isimlerden oluşuyor: 
Eğitmen: Mahir Ulaş Satıcı ve Özlem Özgür Satıcı, Topluluk Başkanı ve Başkan Yrd.: Onurcan Öztürk ve  Orhan Gökkaya. Ekip: Aslıhan Aktepe, Bektaş Kılıç, Buse Nur Ural, Doğuş Can Gökçen, Ediz Akarasu, Emine Altıntaş Ercan Uca, Furkan Bayar, Halil Ertuğrul Macit, Hasret Gül Atmaca, Hazal Gönen, Hikmet Veli, Kıvılcım Bayhan, Kübra Erturaç, Mehmet Eren Suar, Mustafa Özbek, Nimet Köse, Önder Karadeniz, Özgün Şenalp, Osman Artunç Türe, Rahime Arlanoğlu, Sezgi Akbal, Umur Barış Polat, Yasin Akbaş. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki