Mahallede kurt salgını!

30 Mart 2015, Pazartesi - 16:09

Gebze İstasyon Mahallesi’nin Polatkan Caddesi güzergahında oturan vatandaşlar son dönemde ilginç bir sorunla mücadele ediyorlar.

Mahallenin bu bölümünde oturan vatandaşlar bir anda balkonlarını, evlerindeki koltuk ve halılarını, mutfaklarını saran görüntüsünün kabuklu bir solucanı andırdığı vatandaşların “Kurt” olarak isimlendirdiği sürüngenle sarılmasından dolayı ne yapacaklarını şaşırdılar. Mahalleye gelen veterinerin bu sürüngenlerle ilgili olarak, “Tehlikesi yoktur” şeklinde bir tespiti olsa da vatandaşlar ,”Ne çay içebiliyoruz, ne yemek yiyebiliyoruz. Tiksintisi ayrı bir dert, temizliği ayrı. ”dediler.

BAZI EVLERİN KANALİZASYON YOK

İstasyon Mahallesi’nin Demirtaş Petrol altında kalan dere yatağı ve yamaçta oturan vatandaşlar, “Bazı komşularımızın kanalizasyona bağlantıları yok. Ayrıca dere logarları da sağlıksız. Etrafımız kimliği belirsiz kişilerin gece yarıları döktüğü çöplerden geçilmiyor. Bu kadar pisliğin içinde her türlü böceğin, sürüngenin üremesi de çoğalması da normal.”dediler. Vatandaşlar bu hayvanlarla mücadele için kireçleme yönetimini kullandıklarıda öğrenildi. Bahçelerine ve balkonlarına kireç döktüklerini söyleyen vatandaşlar ayrıca yoğun kireç kokusu nedeniylede hastaneye gitmek zorunda kaldıklarını belirttiler.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki