Limanı'na kaçak tepkisi

Limanı'na kaçak tepkisi
12 Mayıs 2016, Perşembe - 12:26

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cuma günü ilimize yapacağı ziyarette resmi açılışı gerçekleştirilecek Dubai Port Limanı, bugün “Dubai Port Direniş Grubu” tarafından, CHP’li yöneticilerin desteği ile protesto edildi.

HUKUKSUZ İNŞA EDİLDİ
Liman girişinde toplanan 30 kişilik grup adına açıklamayı Numan Gülşah yaptı: "ÇED kararı iptal edilen bir limana tek bir çivi dahi çakılmaması gerekirken anayasamız ve kanunlarımız ayaklar altına alınmış ve yasa dışı yollarla Dubai Port Limanı inşaatı bitirilmiştir. İnşaatı bitirmekle de kalmayıp, devletin en üst düzey yöneticileri de bizzat kaçak limanın açılışını yapacaktır. Hukuksuz olarak inşa edilen Dubai Port Limanı'nı açmaya gelecek Sayın Erdoğan'a buradan bir çağrı yapmak istiyoruz; Türkiye Cumhuriyeti böylesi bir utanç kaldıramaz” dedi.

AVRUPA’YA ŞİKAYET EDECEKLER
Numan Gülşah hukuk mücadelelerinin devam ettiğini belirterek, "Yaşanan tüm bu hukuksuzlukları Anayasa Mahkemesi'ne götürmüş bulunmaktayız. Gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne de gideceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bu kaçak liman yasa dışı olarak bitirilmiş ve hizmete açılmış olabilir, ancak unutmayınız ki, evrensel hukuk normlarının gereği er geç yerine getirilecektir. Dubai Port'u Sayın Erdoğan açsa bile mücadelemiz her koşulda kararlılıkla sürecektir" diye konuştu. Grup basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki