KYK İkinci Üniversite!

20 Ekim 2015, Salı - 12:43

YURTKUR Gebze Yurt Müdürlüğü öğrencilerin mesleki ve manevi kariyer planlamaları için kolları sıvadı.Bu anlamda konferans salonun da “Manevi Kariyer Planlaması” konulu Farkındalık  Konferansı düzenledi. Toplantıyı Yurt Müdürü Resul  Kotan açılış konuşmasıyla başlattı. Yurt müdürü konuşmasında; Gebze KYK Öğrenci Yurdu olarak, öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı yapma noktasında adeta ikinci bir üniversite gibi çalışacaklarını; eğitim, kültür ve spor alanlarında ses getirecek işlere imza atmak istediklerini belirtti. Öğrencilerin öğretimleri noktasındaki kariyerlerinin yanı sıra karakter gelişimi ve hayatın anlamını kavrama noktasında manevi kariyere ihtiyaçları olduğunu, manevi kariyer için ise yaşın ve makamın önemli olmadığını vurguladı.

MANEVİ SOHBET

Konuk olarak katılan Gebze Müftülüğü personelleri ilahiyatçı Kenan Tuzcu;  6T  kuralı üzerinden manevi kariyer planlamasının şifrelerini öğrencilerle paylaştı. Aynı zamanda Gebze Vaizi olan ilahiyatçı Resul Haksöyler ise ölümün  biz  insanlar için kaçınılmaz olduğunu ,ölüm sonrasını düşünmeden adım atılmaması gerektiğini ve buna göre bir yaşam tarzı oluşturmak gerektiğini vurguladı. En önemli hususun ise örnek olmak ve hakikati yaşamak olduğunu belirtti.

Yüksek katılımın olduğu toplantının en ilgi çekici yönü öğrenciler ile ilahiyatçıların karşılıklı sohbet havasında geçen bölümü oldu. İki saat süren toplantı Yurt Müdürlüğünün öğrencilere ikramı ile sona erdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki