Küstah Alman: Kimin kalbi Erdoğan için atıyorsa...

Küstah Alman: Kimin kalbi Erdoğan için atıyorsa...
30 Temmuz 2016, Cumartesi - 00:02

Hristiyan Demokrat Parti (CDU) milletvekili Jens Spahn, Almanya'da yaşayan çifte vatandaş konumundaki Türklerin nereye ait olduklarına karar vermesi gerektiğini söyledi. Spahn, "Kimin kalbi Erdoğan için atarsa, kim Erdoğan ve AK Parti için sokağa çıkarsa, bunu en iyisi Türkiye'de yapsın" dedi.

 

Haftasonunda Almanya'nın Köln kentinde yapılacak darbe karşıtı gösteri nedeniyle çifte vatandaşlık konusunu tartışmaya açan Spahn, "Kimin kalbi Erdoğan için atarsa, kim Erdoğan ve AK Parti için sokağa çıkarsa, bunu en iyisi Türkiye'de yapsın" dedi.

Tagesspiegel gazetesine konuşan Jens Spahn, Almanya'da çifte vatandaş olan Türklerin hangi ülkeye bağlı olduklarına karar vermeleri gerektiğini söyledi. Spahn, "İki ülkenin çıkarları, hedefleri ve prensipleri çatıştığında, Almanya'da yaşayan Türkler gibi kalabalık bir grup hangi ülkeye bağlı olduğuna karar vermede zorlanıyor ve ikilem durumunda Erdoğan yönünde karar veriyorsa, Almanya bu durumda hakları talep etmeli" ifadelerini kullandı.

Alman vatandaşı olmak isteyen birinden nerede durduğuna karar vermesini beklemenin doğal olduğunu kaydeden Spahn, "Kim hukuk devleti istiyorsa, basın, din ve ifade özgürlüğü gibi temel haklara değer veriyorsa, o kişi Alman vatandaşı olmayı hak ediyor" dedi. Spahn, şu ifadeleri kullandı:

"Ancak kimin kalbi Erdoğan için atıyorsa; kim onun Türkiyeyi yeniden güçlü ve gururlu yaptığını düşünüyor, onun ve AK Parti için sokağa çıkıyorsa, bunu Türkiyede yapsın, Köln'de değil. Bu kişilerden bir karar vermesini talep etmeliyiz. Bizim devletimizin başı Joachim Gauck."

Kaynak:Akit

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki